Keneden bir ölüm daha!

Keneden bir ölüm daha!.16717
  • Giriş : 24.05.2008 / 16:25:00

Kenenin ısırdığı 60 yaşındaki vatandaş yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çorum'un Alaca ilçesine bağlı Bahçeli köyünde oturan Satı Deve (60), 15 gün önce köyde madımak otu toplarken kene tarafından ısırıldı.

Birkaç gün sonra rahatsızlanarak Alaca Devlet Hastanesine başvuran Satı Deve, burada durumunun ağırlaşması üzerine yakınları tarafından Ankara Numune Hastanesine götürüldü. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı teşhisiyle tedavi altına alınan Satı Deve , tedavi gördüğü hastanede önceki gün öldü.

S.D'nin cenazesi yakınları tarafından Ankara'dan alınarak getirildiği Bahçeli köyünde kılınan cenaze namazının ardından İl Sağlık Müdürlüğü
Bulaşıcı Hastalıklar Servisi'nden gelen personel gözetiminde toprağa verildi.

Sağlık müdürlüğü yetkililerince köyde her eve kene kovucu sprey ile hayvan barınakları içinde ilaç dağıtılırken, köy halkı da keneye karşı
bilgilendirildi.
Satı Deve'nin eşi İsmail Deve , eşinin 15 gün önce bahçede ot toplarken kene tarafından ısırıldığını, ama keneyi kendi imkanlarıyla çıkaran eşinin bu olayı kendilerine sonra anlattığını söyledi.

Eşinin kenenin ısırdığını söylemediği için başka hastalık şüphesiyle hastaneye başvurduklarını, burada da durumunun ağırlaşması üzerine Ankara'ya götürdüklerini anlatan İsmail Deve, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen eşini kaybettiklerini aktardı. Satı Deve 'nin 3 çocuk annesi olduğu öğrenildi.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığından bu yıl Çorum'da iki kişi hayatını kaybetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious