Keneden bir ölüm haberi daha

Keneden bir ölüm haberi daha.8176
  • Giriş : 10.06.2009 / 13:39:00

Merzifon'da göbeğine yapışan kendisi çıkaran bir vatandaş, fenalaşmasının ardından kaldırıldığı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Merzifon Hacıyakup köyünde oturan ve çiftçilikle uğraşan Yaşar Albayrak'ı (46) 8 gün önce göbeğinden kene ısırdı. Keneyi kendisi çıkarıp atan 2 çocuk babası Yaşar Albayrak, 3-4 gün sonra fenalaştı. Önce Merzifon Devlet Hastanesi'ne götürülen Albayrak, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle 05 Haziran'da Samsun'a sevk edildi. OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Servisi'nde tedavi altına alınan Albayrak, doktorların çabalarına rağmen dün gece 23.30 sıralarında hayatını kaybetti.

OMÜ Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Sümbül, Yaşar Albayrak isimli hastanın 05 Haziran'da hastanelerine getirildiğini belirterek, "Hasta, 8 gün öncesinde göbeğinde kene fark etmiş. Kendisi çıkarmış. 3-4 gün sonra yüksek ateş ve mide bulantısı gibi şikayetleri başlamış. Merzifon Devlet Hastanesi'ne götürmüşler, kan değerleri düşük olunca Samsun'a sevk edildi. Geldikten sonra 8 Haziran'da yüksek ateşle birlikte mide ve bağırsak sisteminde kanama başladı. Gerekli müdahale yapıldı. Ancak gittikçe genel durumu kötüleşti. Ayrıca akciğerinde de kanama başladı. 9 Haziran'da solunum cihazına bağlandı. Hasta, dün akşam 23.30 sıralarında hayatını kaybetti" dedi.

Prof. Dr. Mustafa Sümbül, kene ısırma vakalarında vatandaşların en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalarını istedi.

Yaşar Albayrak'ın cenazesi, yakınları tarafından alınarak Merzifon Hacıyakup köyünde bugün toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*