Keneye 2 kurban daha verdik

Keneye 2 kurban daha verdik.16717
  • Giriş : 03.06.2008 / 17:42:00

Katil kenelerin ısırdığı iki kişi daha yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tokat ve Çorum'da, kene ısırması şikâyetinden hastanede tedavi gören iki kişi daha yaşamını yitirdi. Ölen 2 kişinin eşleri de aynı hastalık şüphesiyle tedavi altına alındı. Sakarya’da 14 aylık çocuğun kolundaki kene alındı.

Tokat ve Çorum’da kene ısırmasıyla bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle kaldırıldıkları hastanelerde tedavi gören 2 kişi daha yaşamını yitirdi. Ölen 2 kişinin eşleri de aynı hastalık şüphesiyle tedavi
altına alındı.

Tokat’ın Zile ilçesi Evrenköy beldesinde yaşayan Mahmut Büyüközkara’yı (70) ve eşi Hayriye Büyüközkara’yı yaklaşık bir hafta önce tarlada çalışırken kene ısırdı.

Testisine yapışan keneyi, iddiaya göre kimseye söylemeden kendisi koparan Büyüközkara, rahatsızlanınca Tokat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. KKKA belirtilerinin ilerlemesi üzerine Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sevk edilen Büyüközkara, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ayağına yapışan keneyi koparan Hayriye Büyüközkara ise Tokat Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor. Evrenköy’de kene tarafından ısırılan 3 çocuk annesi Döndü Soydan (41) geçen hafta yaşamını yitirmişti.

EŞİ DE GÖZETİMDE

Çorum’un Alaca ilçesi Küçükhırka köyünde çiftçilik yapan Osman Canik de (43) önceki gün aniden fenalaşınca Çorum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Canik dün sabah yaşamını yitirdi. Canik’in eşi Badegül Canik de (34) tedavi altına alındı.

Karabük’ün Eflani ilçesi Göller köyünde kenenin ısırdığı 41 yaşındaki Aynur Yıldırım da Karabük Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Sakarya’nın Kocaali ilçesinde 14 aylık Hayrünisa Gümüşdal’ın koluna yapışan kene doktorlar tarafından çıkarıldı.

BAKANLIK: 13 KİŞİ ÖLDÜ

Bu arada Sağlık Bakanlığı, bakanlığa bugüne kadar 167 Kırım Kongo Kanamalı Ateşi vakasının bildirildiğini ve hastalıktan 13 kişinin öldüğünü açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious