Keneye bir kurban daha!

Keneye bir kurban daha!.16717
  • Giriş : 22.08.2008 / 17:43:00

Aydın'ın Nazilli İlçesi'ne Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesi ile kaldırılan bir kişi 48 yaşındaki Kadir Özsoy hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre dün akşam saatlerinde yüksek ateş şikayeti ile Atça Beldesi'nden Nazilli Devlet Hastanesi'ne getirilen 48 yaşındaki Kadir Özsoy müşahede altına alındı. Şahşın yapılan ilk muayene kan tetkikinde, bulguları birbirine benzeyen KKKA veya anssefalid (beyin iltihabı) şüphesi ortaya çıktı.
Dün saat 18.30 sıralarında bilinci kapalı olarak hastaneye gelen Kadir Özsoy ilgili servislerdeki tüm hekimlerin kontrolünden sonra yoğun bakıma alındı. Hasta yaklaşık 14 saat sonra hayatını kaybetti.

Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fikri Özçetin yaptığı açıklamada “Hastamız dün akşam saatlerinde yüksek ateş şikayeti ile yakınları tarafından hastanemize getirildi. Kan örneklerini aldık. Yaptığımız 3 ayrı tetkikte KKKA ve Beyin iltihabı denilen hastalığın bulgusuna benzer sonuçlar aldık. Örnekleri daha detaylı incelenmesi amacıyla Ankara'ya gönderdik” dedi.

Bu arda Kadir Özsoy'un cenazesi için özel tabut hazırlandığı ve hastalık şüphesi nedeniyle özel eğitim almış görevliler tarafından yıkanıp define hazırlanacağı bildirildi. Öte yandan Nazilli Devlet Hastanesi'nde tetkikler sonuçlanıncaya kadar herkesin maske takacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*