Keneye bir kurban daha

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı şüphesiyle Sivas'ta tedavi gören bir kişinin yaşamını yitirdi bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tokat'ın Pazar ilçesine bağlı Üzümören beldesinde tarım ve hayvancılıkla uğraşan 58 yaşındaki Dursun Tüter'in eşi Safiye Tüter, yaklaşık 1 ay önce kocasının vücudunda kene olduğunu fark etti.

Bunun üzerine ilçe Devlet Hastanesine başvuran Dursun Tüter'in vücudundaki kenenin çıkarıldığı öğrenildi. Ancak 15 gün sonra hastalık belirtileri gösteren Dursun Tüter'in Tokat Devlet Hastanesine başvurduğu, yapılan ilk tahlillerin sonuçları şüpheli bulununca da Sivas Cumhuriyet Üniversite Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildiği kaydedildi.

Burada Enfeksiyon Hastalıkları Servisinde bir süre tedavi gören 4 çocuk babası Dursun Tüter'in yaşamını yitirdiği bildirildi. Tüter'in cenazesi toprağa verilmek üzere ambulansla Üzümören beldesine getirildi.

Belde Belediye Başkanı Ömer Derin, yaptığı açıklamada yerleşim yerlerinde bu sene içinde kene ısırması şikayetiyle çok sayıda vatandaşın sağlık kuruluşlarına başvurduğunu söyledi.

Beldelerinde kenelere karşı ilaçlama çalışması yapılmadığını öne süren Derin, küçük yaştaki bir çocuğun da Sivas'ta bu hastalık ön teşhisiyle halen tedavi gördüğünü belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious