Kennedy ailesinin kötü kaderi

Kennedy ailesinin kötü kaderi.7210
  • Giriş : 20.05.2008 / 22:40:00

ABD'de 1963 yılında uğradığı suikastte yaşamını yitiren eski başkan John F. Kennedy'nin küçük kardeşi Demokrat senatör Edward Kennedy'nin beyninde habis bir tümör bulunduğu belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kennedy'nin doktorları, Boston'da yaptıkları açıklamada, hafta sonunda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan senatörün beyninin sol tarafında tespit edilen tümör üzerinde yapılan biyopsi sonucu, tümörün habis olduğunun anlaşıldığını bildirdi.

Bir dizi test daha uygulanması öngörülen senatöre, daha sonra muhtemelen kemoterapi ve radyasyon tedavisi uygulanması bekleniyor.

76 yaşındaki senatör Edward Kennedy, ABD siyasetinin en renkli isimlerinden biri olarak biliniyor.

Kennedy'nın ağır rahatsızlığı haberi, Demokrat Parti'de derin üzüntüye yol açtı.

Doktorları, Senatör Kennedy'nin rahatsızlığına karşın moralinin iyi olduğunu söyledi.

1962 yılında Massachusetts eyaletinden senatör seçilen Edward Kennedy, Senato'nun en kıdemli ikinci üyesi sıfatını taşıyor.

ABD'nin en şanssız siyasi hanedanı sayılan Kennedy ailesinin fertlerin birçoğu, korkunç sonlarla karşılaştı.

Önce kardeşlerin en büyüğü Joseph, II'nci Dünya Savaşı'nda bir uçak kazasında öldü. Ardından başkan John F. Kennedy, Dallas'ta uğradığı suikast sırasında yaşamını kaybetti. Daha sonra 1968 başkanlık seçiminde Demokrat Parti'nin adayı olan üç numaralı kardeş Robert Kennedy, seçimden bir süre önce yine bir suikastte öldürüldü. Eski başkan Kennedy'nin oğlu John F. Kennedy Jr. da 1999'da kullandığı özel uçağın denize düşmesi sonucu eşiyle birlikte öldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious