'Kentte yaşanan su kesintisine çözüm arıyoruz'

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, şehirde yaşanan su kesintilerinin çözümü için çalıştıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arızanın meydana geldiği bölgede devam eden çalışmaları inceleyen Canalioğlu, "Hiçbir başkan ve yetkili bilerek su kesintisi yapmaz. Trabzon'da su kesildiği zaman benim evimde de kesilmektedir. Belediye olarak suyun kentimiz ve halkımız için ne derece önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Su konusunda en bilinçli ve en akılcı çalışmayı biz yapmaktayız. Bilindiği gibi bu bölgede yıllardan beri heyelan ve toprak kayması meydana gelmektedir. Yıllardır pansuman tedbirleriyle bugüne kadar gelindi. Biz bu soruna kesin çözüm için çalışıyoruz. Bu güzergahta halen devam eden karayollarının yol genişletme çalışmaları tamamlandığında bizde içme suyu ana borusunun güzergahında değişiklik yaparak heyelan sahasının dışına almayı planlıyoruz." dedi.

Başkan Canalioğlu, su kesintisinin cuma gününe rastlaması nedeniyle bazı kesimlerce bunun istismar edildiğini belirterek, "Ne yazık ki bazı kişiler, başkan cuma günü suları kesiyor diyerek halkı yönlendirmeye çalışıyor. Bu tamamen bir tesadüftür. Teknik bir arızadır ve dünyanın her yerinde olabilmektedir. Kaldı ki, biz de Cuma namazlarını kılan ve ibadetlerini yapan insanlarız. Böyle bir şey nasıl söylenebilir veya düşünülebilir ki. Vatandaşlarımızdan isteğimiz böyle düşüncelere itibar etmemeleridir." diye konuştu.

'DURULTMA HAVUZLARI YAPILACAK'

Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, içme suyu arıtma tesislerinde de incelemelerde bulundu.

İki yıllık görev süresi içerisinde içme suyu ile ilgili çok önemli çalışmalar yaptıkları anlatan Canalioğlu, şunları söyledi: "Bizim yaptığımız çalışmalar geçici değil tamamen kalıcıdır. Bilindiği gibi yağışlar ve karların erimesi nedeniyle Değirmendere'nin aşırı bulanıyor ve bu sonucunda da arıtma tesislerine su alamıyorduk. Bundan dolayı da su kesintileri meydana geliyordu. Bu sorunu çözmek için de yoğun bir çalışma içerisine girdik. Arıtma tesislerimizin güney kısmında durultma havuzları için proje ihalesi yapıldı. Proje ihalesinden sonra yapım ihalesini yaparak bu sorunu kesin çözüme kavuşturmuş olacağız. Burada yapacağımız durultucu havuzlar ile derenin bulanıklığında tesislerimize su alamadığımız zaman kentin bir veya iki günlük su ihtiyacını karşılamış olacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious