Kentte Zaman'ı yakalayan fotoğraflar

Kentte Zaman'ı yakalayan fotoğraflar.12335
  • Giriş : 26.11.2008 / 10:09:00

SOM Gayrimenkul Değerleme’nin tüm fotoğraf sanatçılarına açık olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği “Kentte Zaman” temalı fotoğraf yarışması anlamlı bir sergi açılışı ve ödül töreni ile son buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nun (TFSF) desteğinde gerçekleştirilen yarışmadan elde edilen gelir, Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı'na bağışlandı.

Sergi, Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Hastanesi girişinde

Aralarında İzzet Keribar, İlteriş Tezer, Firdevs Sayılan ve Nevzat Çakar gibi önemli fotoğraf sanatçılarının da yer aldığı jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu, birinciliği İstanbul'dan Sabahattin Özveren, ikinciliği İzmir'den Mehmet Yasa ve üçüncülüğü ise İstanbul'dan Halil İbrahim Ünal elde etti. Aydın'dan Fatma Yakan da, Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Özel Ödülü'ne layık görüldü.

“Renkli Baskı” dalında gerçekleştirilen yarışmada, dereceye girenler SOM Gayrimenkul Değerleme tarafından İstanbul Okmeydanı'ndaki Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Hastanesi girişinde düzenlenen “Kentte Zaman” Sergisi'nin açılışında, düzenlenen törenle ödüllerini, Som Değerleme Genel Müdürü Nazan Özbaydar ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Goldştayn ile Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Kurucu Başkanı Prof. Dr. Gündüz Gedikoğlu'nun elinden aldılar. Prof. Dr. Gedikoğlu, ayrıca katkıları nedeniyle Som Gayrimenkul Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Benjamin Goldştayn ve Finansal Direktörü Soli Goldştayn'a da birer teşekkür plaketi verdi. Yarışma sonucu sergilenmeye değer bulunan 27 eserin yer aldığı “Kentte Zaman” Fotoğraf Sergisi, açılışında katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

Geliri Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı'na bağışlanan yarışmada seçilen 8 eser de SOM Gayrimenkul Değerleme'nin 2009 yılı takviminde yer alacak.. Yarışmanın sonuçları ile derece alan ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar, SOM Gayrimenkul Değerleme tarafından hazırlanan www.somfotografyarismasi.com internet adresindeki yarışmanın özel web sitesinde de yayımlanmaya başladı.

 

 


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*