Kepçe doğalgaz borusunu patlattı

Kepçe doğalgaz borusunu patlattı.17532
  • Giriş : 25.06.2009 / 08:42:00

Melen suyu için kazı çalışması yapan kepçe doğalgaz borusunu patlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İSKİ'nin Melen suyu için kazı çalışmasını yapan kepçe yanlışlıkla doğalgaz borusuna dokununca patlama meydana geldi. Gece yarısı büyük bir gürültüyle uyanan mahalleli panikleyerek, sokağa döküldü.
Olay, Gaziosmanpaşa Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi Mimar Sinan Caddesi'nde saat 23.30 sularında meydana geldi. Melen suyunu nakletmek için kazı çalışması yapan İSKİ'nin yüklenici firması olduğu öğrenilen Uzunlar İnşaat'a ait kepçe, yanlışlıkla doğalgaz borusuna dokununca patlama meydana geldi. Büyük bir gürültüyle uyanan mahalle halkı panikleyerek, sokağa döküldü. Olay yerine gelen itfaiye ve doğalgaz ekipleri incelemelerde bulundu. Herhangi bir patlama ihtimaline karşı mahallenin elektriği de kesildi. Doğalgaz vanasını kapatan ekipler, güvenlik önlemlerini aldıktan sonra olay yerinden ayrıldı.

Kazı çalışmasının yapıldığı yere 10 metre uzaklıkta dükkanı bulunan Zarif Akyüz, büyük bir gürültüyle patlamanın meydana geldiğini söyledi. Korku ve panikle dışarı çıktığını ifade eden Akyüz, dükkanını kapattığını belirtti.

Patlamanın meydana geldiği anda, kazı çalışmasının yanından geçtiğini kaydeden Huriye Aydın, "Korkarak kaçtık. Olayda yaralanan olmadı" dedi.
Geçen sene mahallelerinde kazı çalışması nedeniyle yine bir patlamanın meydana geldiğini ve bir kişinin öldüğünü anlatan Mustafa Yalın isimli mahalle sakini de yaşananlara tepki gösterdi. İSKİ'yi gerekli mercilere şikayet edeceğini söyleyen vatandaş, bir daha böyle olayların yaşanmaması gerektiğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*