Kereste dükkanı kundaklandı

Kereste dükkanı kundaklandı .7203
  • Giriş : 03.03.2008 / 11:30:00

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde kereste imalatı yapılan bir işyerinde çıkan yangın korkulu dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çevre sakinleri, işyerinin kimliksiz bir kişi tarafından kundaklandığını söylerken polis olayla ilgili çok yönlü bir soruşturma başlattı. İşyerindeki maddi zararın 100 bin YTL dolayında olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Duaçınar Mahallesi Orman Sokak'ta faaliyet gösteren Haluk Akbulut'a ait kereste imalatı yapılan işyerinde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangın, çevrede korkulu dakikaların yaşanmasına neden oldu. İşyerinin üzerinde ev olması paniğe neden olurken, polis çevrede güvenlik önlemi aldı. Yine çevrede toplanan meraklı vatandaşlar itfaiyenin çalışmasını zorlaştırdı.

Toplam 100 bin YTL civarında maddi zararın meydana geldiği yangının çıkış sebebinin bulunması için geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Çevre sakinlerinin 'kundaklama olabilir' açıklamaları üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri yangın yerinde incelemelerde bulundu. Kimseyle husumeti bulunmadığını açıklayan işyeri sahibi Haluk Akbulut, komşularının işyerinden çıkarak kaçan çıplak bir şahıs gördüklerini söyledi.

Polise ifade veren işyeri sahibi Akbulut, "Pazar günü çalışmıyorduk. Öğle saatlerinde geldim, işyerimi kontrol ettim, kilitleyip çıktım. Gece geldiğimde ise itfaiyenin yangına müdahele ettiğini gördüm. Yangın söndürüldükten sonra yaptığım kontrolde işyerinin sokak tarafında kapalı alanda bulunan Set çelik marka rabıta makinesi, set çelik marka 2 adet bileme makinesi, bir adet set çelik marka baş kesme makinesi, tahtalar, hazır kapı kalasları, döşeme lambiri tahtalar, kalaslar, süpürgelik çıtalar, pervaz çıtalar ile açık alanda bulunan Bursel marka 80'lik ağaç biçme makinesi ile açık alanın yanında bulunan yazıhanenin tamamen yanmış olduğunu tespit ettim. Yan tarafta işyeri olan komşum Hüseyin Özsalih, işyerinde bulunduğu sırada sokak üzerinde yüzünü sokak lambaları yanmadığından seçemediği 30 yaşlarında,1,70-1,75 boylarında,üzerinde sadece koyu renkli külot olan bir şahsın koştuğunu gördüğünü, sokağa baktığını, bir kaç saniye sonra da bu çıplak şahsın yanına arkasından plakasını almadığı koyu renkli bir araç yanaştığını, çıplak şahıs yanına yanaşan araca bindiğini ve uzaklaştıklarını gördüğünü söyledi. Özsalih, aracın içerisinde de sürücü ile birlikte iki şahıs daha olduğunu,araç içinde ki şahısların yüzlerini de karanlık olduğundan göremediğini söyledi. Bu şahısların işyerine girdiğini ve işyerinde yangın olayını çıkardıklarını düşünüyorum. Kimseyle husumetim yok." dedi.

İşyerinin sigortalı olmadığını söyleyen Haluk Akbulut, işyerini yakan kişilerden şikayetçi olduğunu belirtti. Kundaklama ihtimalini de değerlendiren polis, yangınla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı.

Öte yandan sokakta bulunan yanık vaziyetteki elbisenin kaçan şahsa ait olduğu tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious