Kerestecioğlu yine iktidarı suçladı

Kerestecioğlu yine iktidarı suçladı.17454
  • Giriş : 01.12.2016 / 10:07:00

Filiz Kerestecioğlu: "Kimse 'İhmali olan varsa…' demesin. İhmali olan iktidardır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Meclis Genel Kurulu'nda Aladağ Katliamıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

Artık bu halk, bu Meclis’in sadece rahmet ve taziye bildiren bir yer olmasından bıktı. Kimse “İhmali olan varsa…” demesin. İhmali olan iktidardır, iktidarın çocuk politikalarıdır. Bu politikalar Ensar’la da, KAİMDER’le de kendini göstermiştir. Çocukları, özellikle yoksul çocukları sadece cemaatlere mecbur ediyorsunuz, parası olanları da özel yurtlara. Oysa eğitim laik, demokratik, çoğulcu, ana dilde ve parasız olmalıdır.

Bu nedenle, öncelikle Aladağ Kaymakamının, Milli Eğitim Müdürünün istifa etmesi gerekiyor ve bakanların da bu konuda sorumluluğunun tespit edilmesi gerekiyor.

Hükümet bu cemaatlerde nasıl yapılanmalar olduğunu gayet iyi biliyor. Hakikaten sormak istiyoruz; siz acaba yeni bir darbe olmasını mı bekliyorsunuz? Denetimlere açık olun, yayın yasakları getirmeyin, şeffaf olun ve çocuklarımızın canlarını yakmayın. Bunun sorumlusu özellikle sizlerin çocuk politikalarıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*