Kerinçsiz: Kolcuoğlu'nu destekledik

Kerinçsiz: Kolcuoğlu'nu destekledik.8813
  • Giriş : 10.04.2009 / 15:06:00
  • Güncelleme : 10.04.2009 / 15:20:10

Ergenekon sanığı Kerinçsiz, İstanbul Barosu seçimlerinde Kazım Kolcuoğlu"nu desteklediklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hatırlanacağı gibi İstanbul Barosu meslekte 25 yılını dolduran Kerinçsiz"e geçtiğimiz haftalarda plaket vermişti. Ayrıca ETÖ davası sanığı Şener Eruygur"un yakınları İstanbul Barosu için "Bizden" yakıştırmasında bulunmuştu. Yine İstanbul Barosu ETÖ davası aleyhine yaptığı açıklamalarla kamuoyunun tepkisini çekmişti. sanık yakınları İstanbul Barosu Davanın bugün görülen 73. duruşmasında savunmasına devam eden Kerinçsiz, Büyük Hukukçular Birliği Derneği"nden tek tutuklu kendisinin olduğunu söyledi.

Savunmasında İstanbul Barosu eski Başkanı Yücel Sayman ve yönetimini bölücü olarak niteleyen Kerinçsiz, "İddianamede bizim İstanbul Barosu"nu ele geçirmek istedimiz iddia ediliyor. O dönemde milliyetçi avukatlar olarak bir liste çıkaramadık. Grubumuzdan bir kısmı dinci grubun listesini destekledi. Bizde sosyal demokratlara oyumuzu attık. Üç dönem öncesine kadar Baro yönetimi bölücülerin elindeydi." şeklinde konuştu.

Büyük Hukukçular Birliği Derneği"nde yönetim kurulu kararı ile hareket ettiğini de söyleyen Kerinçsiz, "Yaptığımız etkinlikler Kemal Kerinçsiz"in etkinlikleri değildi. Ben dernekten cımbızla çekilmişim. Diğer avukatlar sözde örgütün üyeliği suçlanmıyor. Doğrudan en hedef alındım. Hrant Dink e Orhan Pamuk davalarına müştekilerin avukatı olarak 30-40 avukat katıldı. Onlar alınmadı. Ne avukatlar ne de müştekiler alınmadı."

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*