Kerkük'te 7 patlama: 4 ölü 37 yaralı

  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

Bu yıl yapılması planlanan ve kentin geleceğini belirleyecek referandum öncesinde gergin bekleyişin sürdüğü Kerkük'te bugün yedi patlama meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Patlamalardan ilki Irak Kürdistan Demokrat Partisi'nin Musalla Mahallesinde bulunan parti binası önünde meydana geldi. Patlamada iki kişi ölürken 17 kişi de yaralandı. Ölenlerin parti mensubu olmadıkları belirtilirken, patlamanın ardından halkın tepki gösterdiği kaydedildi. Parti binası daha önce de saldırılara maruz kalmış ve binanın çevresinde yaşayan halk, parti bürosunun buradan taşınmasını istemişti.

Diğer bir patlama ise Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin Başkanı olduğu Irak Yurtseverler Birliği Partisi binası önünde meydana geldi.

Kentteki üçüncü saldırı ise Domiz semtinde meydana geldi. Bir ilköğretim okulu binası önünde meydana gelen patlamada 2 kişi yaralandı.

Kentin Bağdat Yolu Caddesi üzerinde de 2 patlama meydana geldi. Patlamalardan biri Kerkük Milli Eğitim müfettişi Serdar Sadr'ın evinin önünde gerçekleşti. Diğerinin hedefinin ne olduğu ise belirlenemedi.

Patlamalardan biri de bir benzin istasyonunda meydana gelirken, bombaların küçük çaplı olmasında dolayı can kaybının az olduğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious