Kerkük'te salgın hastalık tehdidi

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Kerkük'te güvenliğin sağlanamaması ve maddi olanaksızlıkları gerekçe gösteren Kerkük Belediyesi, kentteki tüm sokakların çöp yığınları ile dolup taşmasına yol açtı. Kerküklüler durum karşısında tepkilerini gösteriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kerkük Belediyesi, güvenlik ortamının bulunmamasını ve merkezi hükümetten yeterince ödenek alınamamasını gerekçe göstererek, çöp araçlarını mahalle aralarına gönderemediklerini belirtiyor. Kentin Valisi Mustafa Abdurrahman da bu hizmetlerin güvenliğin sağlanması ve bütçenin artırılması ile sağlanabileceğini ifade ediyor. Kentteki çöp yığınları caddeleri öylesine aşmış durumda, çocukların oyun sahaları bile çöp boşaltma alanları haline geldi. Çocuklar bu durumun kendileri için nasıl bir zarar vereceğini bilmeden çöp yığınları içinde oynuyor

Kentin devrik lider Saddam Hüseyin yönetiminden bu yana ihmal edildiğini belirten Kerküklüler, herkesin kentin petrolüyle ilgilenirken kimsenin kentin üstünde yaşayan insanların yüz yüze kaldığı bu içler acısı durumu görmediğine dikkat çekiyor. İnsanların çöplerle iç içe yaşadığı kentte belediye tüm bu olaylara kayıtsız kalırken, Kerkük halkı "Çöplerimizi toplayacak çöpçüleri arıyoruz" diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious