'Keseceğiz asacağız dedim ama'

'Keseceğiz asacağız dedim ama'.10275
  • Giriş : 23.12.2008 / 18:15:00

Erzurum İl Başkanlığı açılışında yaptığı konuşma ile bir anda gündeme oturan Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş bu kez medyayı suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Hak ve Hakikat Partisi Genel Başkanı Dursun Güneş, ''Erzurum İl Başkanlığı açılışında yapmış olduğum konuşmayı basın yayın organlarının çarpıtarak kamuoyuna lanse etmeleri, kamuoyunu yanlış bilinç altında bırakmaları bizleri rahatsız etmiştir'' dedi.

Güneş, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, partisinin önceki gün Erzurum'daki il başkanlığının açılış töreninde yaptığı konuşmanın metnini okudu.

Daha sonra bu konuşmayla ilgili gazetelerde yer alan bazı haberlerin kupürlerini gösteren Güneş, ''Sözleri çarpıtmayın. Erzurum İl Başkanlığı açılışında yapmış olduğum konuşmayı basın yayın organlarının çarpıtarak kamuoyuna lanse etmeleri, kamuoyunu yanlış bilinç altında bırakmaları bizleri rahatsız etmiştir. Olayı olduğu gibi aktarmak için basın toplantısı yapmak istedim'' diye konuştu.

Gazetelerde yer alan haberlerin takdirini kamuoyuna bıraktığını ifade eden Güneş, şöyle devam etti:

''Erzurum'da söylediğim 'keseceğiz ve asacağız' sözlerini çarpıtmayın. Ben, 'devlete kurşun sıkan her türlü anarşisti asacağız. Benim milletim kıymetlidir, değerlidir, hiç kimse benim milletime kurşun sıkamaz. Devletin kasasına el uzatanın elini keseceğiz' dedim. Söylediğim bundan ibarettir. Bazı yayın organları, 'bizden olmayanları asıp keseceğiz' dediğimizi belirtiyor. Adaletin kestiği parmak acımaz.''

Güneş, dünya düzeninin bozulduğunu savunarak, ''Biz sadece Türkiye objektifinden bakmıyoruz. Gelişimizin en önemli nedeni, bozulan dünya düzenidir'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*