Kesici adaylığı konusunda kararını açıkladı

Kesici adaylığı konusunda  kararını açıkladı.10507
  • Giriş : 11.11.2007 / 00:24:00
  • Güncelleme : 11.11.2007 / 00:32:12

DP Genel Başkan adayını belirleme Komisyonu İlhan Kecisi'de karar kılmıştı. Kesici kararını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir haftadır toplantı üstüne toplantı yapan DP Genel Başkan Adayını belirleme Komisyonu İlhan Kecisi'de karar kılmıştı. Bunun üzerine geçen hafta İlhan Kesici'ye resmen partinin başına geçmesi için teklif iletildi. Peki İlhan Kesici'nin yanıtı ne oldu?

Bir haftadır toplantı üstüne toplantı yapan DP Genel Başkan Adayını belirleme Komisyonu İlhan Kecisi'de karar kılmıştı. Bunun üzerine geçen hafta İlhan Kesici'nin kapısı çalındı ve resmen partinin başına geçmesi için teklif iletildi.

Bu görüşmeyi doğrulayan İlhan Kesici bundan sonrasını şöyle anlattı; "Sağdan, sol bir partinin milletvekiline genel başkanlık teklifi gelmesi Türk siyaseti için bir kazançtır. DP'li arkadaşların lider arayışını saygıyla karşıladım. Kendilerini ağırladım. Türk siyasetini konuştuk. Ben önerilerine teşekkür ettim ve bu işte yokum dedim."

TANSU ÇİLLER ADAY MI?

Öte yandan Tansu Çiller de son kararını verdi. DP'nin başına geçmesi için çağrılar yapılan Çiller, aday olmama kararı aldı. Çiller, "Daha genç biri aday olmalı" düşüncesinde...

Mehmet Ağar ise DP koltuğuna yeniden talip... Yeni haftada DP'deki başkanlık yarışı iyice kızışacak gibi görünüyor. Koltuğa talipli olanların basın toplantısı ile niyetlerini ilan etmeleri bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious