Kesilen cezayı hırsızlıkla ödemek istedi!

Kesilen cezayı hırsızlıkla ödemek istedi!.13799
  • Giriş : 01.07.2009 / 23:41:00

2009 yılının Mayıs ayında vergi vermemek için hurdaya ayırdığı motosikletle polis ekiplerine yakalanan şahıs, aldığı cezayı ödeyebilmek için 4 saat sonra bir işyerini soyarken yakayı ele verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Olay devriye görevinde bulunan polislerin, 17 yaşındaki C.Ş.den şüphelenmesi üzerine meydana geldi. 2009 yılının Mayıs ayında kendisine ait motosikletin vergilerini ödememek için Trafik Tescil Şubesine müracaat ederek hurdaya ayırdığı motosikleti ile Halitpaşa Caddesinde gezen C.Ş. polis ekiplerine yakalandı. Hakkında cezai işlem uygulanan C.Ş., motosikletine el konulurken, 128 TL de para cezası uygulandı.

Hakkında işlem yapılan C.Ş. aradan geçen 4 saat gibi kısa bir süre sonra, Erzincan Buğday Meydanı diye tabir edilen yerdeki bir işyerinden hırsızlık yapmaya çalışırken polis tarafından fark edilmesi üzerine kaçtı. Polis ekiplerinin civarda yaptığı araştırma neticesinde meydanlık alanda bulunan hububatların üzerine örtülü brandanın altına girip saklandığı fark edildi. Kısa bir süre içinde kıskıvrak yakalanan şahıs, polis ekipleri tarafından ifadesi alınmak üzere Çarşı Polis Karakoluna götürüldü.

Yapılan ilk sorgusunda, 4 saat önce kendisine ait motoruna kesilen 128TL cezayı, ödeyebilmek için hırsızlık yaptığını idddia eden şüpheli C.Ş. sevk edildiği Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*