KESK: DTP için de aynı karar alınsın!

KESK: DTP için de aynı karar alınsın!.6253
  • Giriş : 31.07.2008 / 00:07:00

KESK Merkez Yönetim Kurulu, Anayasa Mahkemesinin AKP'nin kapatılmaması yönünde aldığı tutumun, DTP davasında da gösterilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KESK Merkez Yönetim Kurulunca yapılan yazılı açıklamada, parti, sendika ve dernek kapatmaların, siyasal ve toplumsal sorunların çözümünde yol alınmasını sağlamayacağı ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Anayasa Mahkemesinin, AKP'nin kapatılmaması yönünde aldığı tutumun, DTP davasında da gösterilmesi durumunda anlamlı olacağına ve demokratik sürece katkı sunacağına inanıyoruz.

Ancak AKP'yi, 22 Temmuz seçimlerinden sonra girdiği tutumu tekrarlamaması konusunda da uyarıyoruz. Bu karar her boyutuyla iyi okunmalıdır.''

Açıklamada, ''AKP'nin, Mahkeme'nin kararını icraatlarının aklanması olarak değerlendirmesi halinde, yeni krizlerin ve kaosun kaçınılmaz olacağı'' öne sürülerek, ''Bunun altında ilk kalacak olan da AKP'dir'' denildi.

Açıklamada, bu nedenle ''AKP'nin, derhal siyasi partileri, emek, meslek ve demokratik kitle örgütlerini sürecin içine katarak, özgürlüklerin ve demokrasinin genişletilmesi için adım atması gerektiği'' ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*