KESK operasyonu protesto etti

KESK operasyonu protesto etti.8620
  • Giriş : 30.05.2009 / 08:22:00

İzmir'de KESK üyeleri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonları ellerindeki meşalelerle yürüyüş yaparak protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kıbrıs Şehitleri Caddesi boyunca sloganlar atarak yürüyen KESK üyeleri, Alsancak Vapur İskelesi önünde oturma eylemi yaptı.
"Jandarma devleti istemiyoruz", "İnadına sendika, inadına KESK" şeklinde sloganlar atan KESK üyeleri İskele önünde oturma eylemi yaptı. Grup adına basın açıklaması yapan KESK MYK Üyesi Ahmet Şimşek, KESK'e yönelik tırmandırılan jandarma ve polis baskısının demokrasinin tüm kurallarını açıkça ihlal ettiğini belirtti. 250 bin üyesi olan bir demokratik kitle örgütü aranırken savcının bulunmamasının bir başka hukuksuzluk örneği olduğunu ifade eden Şimşek, KESK'e yönelik baskıların durdurulmasını istedi. Şimşek, "KESK'i yıldırmayı, sürdürdüğü emek ve demokrasi mücadelesini sekteye uğratmayı hedefleyen tutumlar amacına ulaşamayacak. KESK kimleri ve neden rahatsız etmiştir? KESK'e ve KESK üyelerine yönelik bu operasyonlar neden yapılmıştır? Bunları araştırmak lazım'' dedi.

Topluluk, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*