KESK toplu görüşmeleri protesto etti

KESK toplu görüşmeleri protesto etti.22080
  • Giriş : 22.08.2008 / 05:09:00
  • Güncelleme : 22.08.2008 / 00:45:11

Antalya ve Aydın şubelerinin üyeleri, hükümetin kamu çalışanlarına karşı tutumunu ve toplu görüşmeleri protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Kışlahan Meydanı'nda toplanan KESK üyeleri, sloganlar atarak AK Parti İl Başkanlığı önüne yürüdü. Çevik kuvvet polisleri, parti binasına giden sokağı kapatarak, eylemcilerin girişini engelledi.

Sokak girişinde basın açıklaması yapan KESK Antalya Dönem Başkanı Mustafa Er, KESK'in yer almadığı toplu görüşmelerin, Hükümetin tek taraflı önerilerini kamu emekçilerine dayattığı bir görüşme olduğunu savundu.

Er, Hükümetten memur ve emekli maaşlarına 350 YTL zam yapılmasını ve toplu sözleşme hakkı istediklerini söyledi.

KESK üyeleri, polisin izin vermemesi üzerine siyah çelengi, AK Parti İl Başkanlığının yanındaki binanın önüne bıraktı.

AYDIN
KESK Aydın Şubeler Platformu üyesi bir grup, ellerindeki siyah çelenkle AK Parti Aydın İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Eğitim-Sen Aydın Şube Başkanı Orhan Aygün, Başbakanlık binasında 2 milyonu aşkın kamu emekçisini yakından ilgilendiren toplu görüşmelerin yapıldığını söyledi.

Aygün, ''Kamu emekçileri artık çok iyi biliyor ki, KESK'in oturmadığı o masadan ne sonuç çıkarsa çıksın, son sözü daima Başbakan Erdoğan söylüyor. Bizler bu duruma itiraz ettiğimiz için, kamu emekçilerinin iradesini Hükümete teslim etmeyi reddettiğimiz için, masada değil sokakta oturmayı tercih ettik'' dedi.

''Siyasal iktidara şirin görünmek için kamu emekçilerinin çıkarlarından geri adım atmadıklarını'' bildiren Aygün, KESK'in bugüne kadar iş yerlerinden ve üyelerinden aldığı güçle ayakta durduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*