KESK üyeleri hükümeti protesto etti

  • Giriş : 15.06.2006 / 00:00:00

Malatya Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Başkanı (BTS) ve KESK Dönem Sözcüsü Murat Oral, krizin faturasının emekçiye çıktığını belirterek, kamu emekçisinin biraz daha yoksullaştığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gurup adına açıklama yapan BTS Başkanı ve KESK Dönem Sözcüsü Murat Oral, Türkiye'nin AK Parti hükümetinin eliyle IMF güdümlü politikalarla her geçen gün biraz daha uçurumun kenarına itildiğini savundu.

Ekonomi politikalarının bir kriz ve borç ödeme mekanizması haline getirildiğini ifade eden Oral, yüksek vergi ve düşük ücretlerle toplumun düşük ve orta gelirli kesimlerinin sıkboğaz edildiğini ileri sürdü.

Hükümetin, "2005 yılı toplu görüşmelerinde kamu emekçilerini enflasyona ezdirmeyeceğiz" sözlerinin tamamen bir aldatmaca olduğunu sözlerine ekleyen Oral, "Bugün ortaya çıkan gelişmeler göstermektedir ki uygulanan ekonomik politikalarla emekçilerin yoksullaşması ve ücretlerin düşmesi süreci devam etmektedir. Son ekonomik kriz kamu çalışanının ücretlerinden 84 dolar götürmüştür. Kamu çalışanının ücreti dolar karşısında yüzde 15 Avro karşısında ise yüzde 18 azalmıştır" dedi. Yapılan açıklamanın ardından hükümet aleyhine slogan atan gurup olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious