Keşke o askerlerimiz şehit olsaydı!

Keşke o askerlerimiz şehit olsaydı!.9909
  • Giriş : 06.11.2007 / 18:19:00

İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek, ''PKK'yı eğiten de para veren de silah veren de askeri esir alan da kurtaran da ABD'dir'' dedi. Perinçek, esir askerler için şöyle dedi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ''PKK'yı eğiten de para veren de silah veren de askeri esir alan da kurtaran da ABD'dir'' dedi. Partisinin Antalya İl Teşkilatı'nda basın toplantısı düzenleyen Perinçek, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK tarafından düzenlenen hain saldırının ABD tarafından planlandığını iddia etti. Doğu Perinçek, saldırıda Amerikan füzelerinin de kullanıldığını savundu.

Perinçek, şöyle konuştu: ''PKK'yı eğiten de para veren de silah veren de askeri esir alan da kurtaran da ABD'dir. Bu, Türk Ordusu'nun onurunu, milletin Türk Ordusu'na olan güvenini kırmak ve ABD'yi de kurtarıcı olarak Türk kamuoyuna takdim etmektir. Dağlıca'daki erlerimizi önce Amerikan füzeleri vurdu. Doğrudan doğruya Amerikalı subayların hazırladığı bir operasyon gerçekleştirildi.''

Askerlerin bırakılmalarıyla ilgili olarak Perinçek, ''Keşke o askerlerimiz, şehit olsalardı, tabutları gelseydi de biz onları düşmanın elinden, milleti kahreden bir manzara ortamında almasaydık'' diye konuştu.

Perinçek'in yarın, Dağlıca'da şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın Manavgat'taki ailesini ziyaret edeceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious