'Keşke o rolü kabul etseydim'

  • Giriş : 23.05.2006 / 00:00:00

Pek çok Hollywood ünlüsü, başarısını öngöremediği rolleri reddettiğine pişman. İnternetteki “askmen” sitesinin araştırmasında ortaya çıkan ilginç bilgiler şöyle:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Superman: 1978 yapımı “Superman” filminin başrolü için o yıllarda çok popüler olan James Caan düşünüldü. Caan, “Ben o saçma kostümü hayatta giyemem” diyerek yapımcıları geri çevirdi. Bunun üzerine Christopher Reeve’de karar kılındMonster’s Ball: “Leticia Musgrove” rolü, önce Vanessa Williams’a önerildi. Willams’ın reddetmesinin ardından Angela Bassett’a götürülen rol, Bassett’tan da kabul görmedi. Sonunda rolü alan Halle Berry bu rolle “En İyi Kadın Oyuncu” Oscar’ının sahibi oldu.
Platoon: Oliver Stone, “Chris Taylor” rolü için başta Keanu Reeves ve Johnny Depp’i düşündü. Ancak sonunda rol Charlie Sheen’in oldu. Bu rol Sheen’e şöhret kapılarını açtı ve bunun ardından “Wall Street”, “Hot Shots” gibi ses getiren yapımlarda rol aldı. Apocalypse Now: Benjamin Willard rolü için yönetmen Francis Ford Coppola, Al Pacino’yu düşündü. Al Pacino ise “Coppola için her şeyi yaparım, ama onunla asla ‘savaşa’ gitmem.” deyince rol için Harvey Keitel seçildi.
ı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious