Keskin'den CHP yönetimine suçlama

Keskin'den CHP yönetimine suçlama  .8971
  • Giriş : 26.01.2008 / 15:44:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Sekreteri Adnan Keskin, partinin genel merkezinin Denizli il kongresini ertelemesini, cahil cüretkârların koltuklarını koruma operasyonu olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Keskin, yaptığı yazılı açıklamada il kongresinin ertelenmesini kişilik cücelerinin kasap dükkânında parfüm satmasına benzetti. Bunun bir skandal olduğunu ileri süren Keskin, "Kongre erteleme kararı, CHP'nin tarihine düşen kara bir lekedir. Merkez yöneticilerinin, teorik sefaletin ve pratik çapsızlığın tutsağı oldukları bir kez daha günışığına çıkmıştır. Hukuksuzluk ve cehalet en acımasız eşkıyadır, katildir." ifadelerini kullandı.

Kongreyi ertelemek için gösterilen hayali gerekçelerin eşkiya yöntemlerinin devrede olduğu gerçeğini gizleyemeyeceğini söyleyen Adnan Keskin, "Bu durum, siyasi ahlâksızlığa ve hukuksuzluğa meşruiyet kazandıramaz. Başarısızlıkları uygulamanın mihenk taşında açığa çıkan cahil cüretkârların koltuklarını koruma operasyonudur." şeklinde eleştirdi.

Denizlili CHP'lilerin ucuz tezgâhlarda satılmayacak kadar bilinç sahibi olduğunu vurgulayan Keskin açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Kendilerine bu haksız, hukuksuz ve siyasi etik dışı tasarrufu reva gören kişilik cüceleriyle yerel işbirlikçilerine teslim olmayacak kadar onur ve siyasi birikime sahiptirler. Hukuksuz ve etik dışı tasarrufta bulanlara direnecek tarih bilincini taşımaktadırlar. Böyle niteliklere sahip insanların safında yer tuttuğu CHP Denizli örgütünün kongresinin ertelenmesi, bitmiş tükenmiş kişilerin iflas tarihini geciktirmekten başka bir sonuç vermez."

Hiç kimsenin gücünün Denizlili CHP'lileri paslı vida haline dönüştüremeyeceğini vurgulayan Keskin, "Erteleme, başarısızlıkları tescil olmuş yöneticilerden hesap sorulmasını engelleyemeyecektir. Korku jeneratörlüğüne soyunanlar ve onların yerel taşeronları tarihin çöp sepetine atılacaktır." şeklinde konuştu.

Keskin, Denizli ve diğer illerde devreye sokulan hukuk dışı ve siyasi etiğe ters düşen işlemlerin, partide demokratik bir depreme ve kökten değişime duyulan gereksinimin hayati boyutlarda olduğunu gösterdiğini de ileri sürdü. CHP'nin kurultay delegelerinin, partiyi özel mülkleri gibi rahatları ve konforları için kullandığını iddia eden Keskin, şunları kaydetti: "Altı seçimdir CHP'yi başarısızlığa sürükleyen, oval ofiste oturmayı siyaset yapmak olarak algılayan, kendisine destek olacak delege üretmeyi çalışma olarak gören genel merkez yöneticilerine gerekli dersin verileceğine inanıyorum."

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious