Kestane tadında zeytin reçeli çıktı

Kestane tadında zeytin reçeli çıktı.8834
  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Çilek, ayva, kayısı, incir derken insan sağlığı açısından önemli bir yeri olan ve genelde salamura yapılarak tüketilen zeytinin de reçeli yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesindeki Vakıf Zeytinleri İşletmesi'nin Bursa Satış Şubesi Sorumlusu Bahtiyar Mertoğlu, bir buçuk ay önce satışa çıkan zeytin reçelini vatandaşların çok çabuk benimsediklerine dikkati çekti.

Mertoğlu, zeytin reçelinin yeşil zeytinden yapıldığını ifade ederek, şöyle dedi: "Zeytinin önce çekirdiği çıkartılıyor. Sonra, acısını almak için günlerce su içinde bekletiliyor. Akabinde de reçel haline getiriliyor. 400 gramlık zeytin reçelini 4 YTL'den satışa sunuyoruz. İlk kez görenler zeytin reçelini algılamakta zorlanıyorlar. Zeytin reçelinin tadı ve lezzeti Bursa kestane şekeri gibi. Bir alan mutlaka ikinci bir kez daha gelip alıyor. Zeytin reçeli enerji ile birlikte, sağlık açısından da büyük avantajlara sahip. Zeytin ülkesi olmamıza rağmen tüketimimiz dünyanın çok altında. Zeytin tüketimini artırmak için kurum olarak yoğun çaba sarfediyoruz. Zeytin reçeli bunun sonucu. Daha önce de bademli zeytin, zeytin salatası, acılı yeşil zeytin ezmesini piyasa sürmüştük."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious