Kewell: "Burada herkes futbol konuşuyor"

Kewell:
  • Giriş : 05.07.2008 / 09:16:00

Galatasaray'ın yeni transferi Avusralyalı sol kanat oyuncusu Harry Kewell İstanbul'a geldi. Kewell, ''herkes burada futboldan bahsediyor. Bu da benim için yeterli” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray'ın, Liverpool'dan transfer ettiği Avustralyalı oyuncu Harry Kewell dün gece İstanbul'a geldi.

Kewell, havaalanında Galatasaray TV mikrofonlarına yaptığı açıklamada, yeni bir başlangıç için İstanbul’da olduğunu söyleyerek takımla çalışmalara başlamak için sabırsızlandığını belirtti.

Türk futbolunun yükselişte olduğunu ifade eden Kewell, “Türkiye Ligi de bir yükseliş içinde. Türkiye’de genç ve yetenekli oyuncular var. Ben de yeni bir mücadele için buradayım. Burada futbolun ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Herkes burada futboldan bahsediyor. Bu da benim için yeterli” dedi.

Daha önce Ali SamiYen’de oynadığını fakat bunları geçmişte bırakmak gerektiğini belirten Harry Kewell, “artık önümüzde gelecek var. Ali Sami Yen’de oynayacak olmaktan dolayı oldukça heyecanlıyım” diye konuştu.

İstanbul’a gelmeden önce Türkiye’de oynamış Avustralyalı futbolcu arkadaşları ile konuştuğunu belirten Harry Kewell, Türk futbolu hakkında bilgileri aldığını söyledi.

Yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel ile birlikte Fransa'dan İstanbul'a gelen Kewell'ı, Galatasaray Futbol AŞ. Genel Müdürü Adnan Sezgin Atatürk Havalimanı'nda karşıladı.

Basın mensupları ve sarı-kırmızılı taraftarların yoğun ilgisi nedeniyle izdiham yaşanırken, Avustralyalı futbolcu ile yöneticiler, güvenlik görevlilerinin yardımıyla alandan ayrılabildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious