Kewell kadroda yok

Kewell kadroda yok.21764
  • Giriş : 12.08.2008 / 18:51:00

Michael Skibbe Steaua Bükreş maçı öncesi basın toplantısı düzenledi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

G.Saray teknik direktörü Skibbe Steaua maçı öncesi yaptığı basın toplantısında futbolcuların sakatlıkları ve kimlerin karşılaşmada oynayıp oynamayacağı konusunda bilgi verdi.

Skibbe kalede Aykut'a yer vereceğini söylerken Kewell, Linderoth ve Ümit Karan'ın forma giyemeyeceğini Meira'nın durumunun ise maç saatinde belli olacağını ifade etti. Skibbe Lincoln'u de ilk 11'de oynatacağını sözlerine ekledi.

G.Saray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Rumen takımı Steaua Bükreş ile oynayacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme ilk maçı yenilmeyip Bükreş'te turu geçecek sonucu alacaklarını söyledi.

Alman teknik adam Ali Sami Yen Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında ilk resmi maçlarına iyi hazırlandıklarını belirterek, "Belki ideal bir kadro ile oynayamayacağız. Linderoth, Kewell ve Ümit Karan gibi oyuncular yok. Yine de iyi hazırlandık.

Sahada yer alacak tüm oyuncularımın ellerinden geleni yapacaklarından eminim. Hazırlık maçlarında gol sorunumuz olduğu doğru. Geçtiğimiz hafta antrenmanlarda oyuncularım gole çok istekliydi. Ben haftalar önce Hakan Şükür'ün yerine bir golcü istediğimi söylemiştim. Ancak bu aşamada bunu dert edecek durumda değiliz. Öyle ümit ediyorum ki sahaya çıkacak takım turu geçmek için yeterli olacaktır" dedi.

Skibbe, Rumen ekibini izlediklerini ifade ederek, "İyi bir savunmaları var. Aynı şekilde iyi hücum oyuncuları da var. Kolay bir maç olmayacak. Hazırlık maçlarında gol atamamamız önemli değil. Hazırlık maçları bu tür maçlar için gösterge olamaz. Hazırlık maçlarında kazansanız da kaybetseniz de birşey olmaz. Önemli olan takımı hazırlamaktır.

KALE AYKUT'UN!
Hazırlık dönemine en başından beri katılan oyuncularımız yorucu bir dönem geçirdiler. Bütün oyuncular bu maçı iple çekiyor. Kale de Aykut oynayacak. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Kendisine yüzde 100 güveniyorum. De Sanctis takıma geç katıldı. Antrenman eksiği var. Orkun ise sakat, bu yüzden kaleyi Aykut koruyacak" şeklinde konuştu.

Galatasaray taraftarının hayatını Galatasaray'a adamış bir taraftar topluluğu olduğunu bildiğini kaydeden genç teknik adam, "Bu yüzden onların güvenine layık olmaya çalışacağız. Onlara bu sezon iyi haberler vermek istiyoruz. Şu anki takımımız turu geçecek kaliteye sahip. Mümkün olduğunca uluslararası maç yaparak, uluslararası alanda tecrübe kazanmış bir takım olmayı hedefliyoruz. Burada yenilmeyip, Bürkeş'te turu geçeceğimize inanıyorum. Ondan sonra Galatasaray'la eşleşen takımlar mutlu olmayacak. Çünkü gün geçtikçe daha iyi bir takım olacağız" diye konuştu.

Bu arada bir Rumen gazetecinin Steaua Bükreş Başkanı Becali'nin "Bu bir Hıristiyan Müslüman maçı, bizim oyuncuları maçı kazandıktan sonra Meryşan Ana'ya gidip dua edecekler" sözünü hatırlatması üzerine Galatasaray Teknik Direktörü Skibbe, "Ben Hristiyanım bizim takımda da bir çok Hristiyan var. Çok kültürlü ve uluslararası bir takımız. Müslümanlar ve Hristiyanlar birlik olup Hristiyanları yenmeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

Bu arada Mecidiyeköy'deki kulüp binasında olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiren Galatasaray Yönetim Kurulu, sarı kırmızılı takım Ali Sami Yen Stadı'nda yaptığı son antrenmanı da tam kadro izledi. Steaua Bükreş maçına 15 milyon Euro'luk karşılaşma gözüyle bakan sarı kırmızılı yönetimin oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

Ayrıca sarı kırmızılı takımın yaptığı son antrenmana ayak bileğindeki sakatlığı süren Portekizli savunma oyuncusu Meira katılmadı. Yıldız oyuncunun durumunun maç saatinde belli olacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*