KEY DOLANDIRICILARI HACKERLAR İŞBAŞINDA!

KEY DOLANDIRICILARI HACKERLAR İŞBAŞINDA!.10149
  • Giriş : 31.07.2008 / 13:12:00
  • Güncelleme : 31.07.2008 / 13:12:45

Para avcıları yeni bir yöntem geliştirdi. Herkes bu oyuna düşebilir!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

HABER AKTÜEL – KEY ödemelerini miktarını öğrenmek için bilgisayarları başına hücum eden vatandaşları gafil avlamaya hazırlanan hackerlar çok tehlikeli bir yola başvurdu.

 

Vatandaşların e-posta adreslerine mail atan dolandırıcılar gönderdikleri postalara koydukları linklere tıklayanların bilgisayarlarını ele geçiriyor.

 

Mail aslında konutedindirme@keyodemeleri.com’dan gelmiş gibi görünüyor. Oysa mail hackerların ta kendisinden geliyor. Mail içerisinde belirtilen linkler ise keyodemeleri.com değil keyodemelerl.com sitesine yönlendiriyor. Yani hackerlar “i” harfi yerine “l” harfini koyuyor.

 

MAİL İÇERİĞİ ŞU ŞEKİLDE:

 

“KEY ödemeleriyle ilgili açılan sitemizde meydana gelen aşırı yoğunluk sebebiyle meydana gelen kilitlenme dolayısı ile vatandaşlarımızdan gelen şikayetler doğrultusunda hazırlamış olduğumuz program sayesinde KEY ödemeniz ile ilgili bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu program sayesinde ACİLİYET BAŞVURUSUNDA bulunan vatandaşlarımıza yapılacak olan ödemeler (kısıtlı kontenjan) daha yakın bir tarihe alınacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*