KEY itirazında kullanılacak dilekçeler

KEY itirazında kullanılacak dilekçeler.12757
  • Giriş : 27.10.2008 / 15:30:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 18:22:38

Yarın sona erecek KEY itirazları için gerekli olan 'dilekçe' örnekleri ve itiraz yöntemleri.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İTİRAZ SÜRESİ NE ZAMAN DOLUYOR?

Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel, 5664 sayılı KEY ödemeleri yapılmasına Dair Kanun gereğince, listelerde isimleri olmayan veya ismi olduğu halde rakamı az çıkan hak sahipleri ile bunların mirasçılarının, 27 Temmuz 2008 ile 28 Ekim 2008 tarihleri arasında itiraz edeceklerini söyledi. Bu tarihten sonraki itirazlar geçersiz olacak.

NEREYE İTİRAZ EDECEKSİNİZ?

KEY ödemelerini yapan kurum ve kuruluşlara itiraz edilebilecek. Tezel, özel sektör çalışanlarının (1987-1995 arasında SSK'lı olarak özel sektöre ait 10 veya daha fazla işçinin çalıştığı işyerlerinde çalışmışlarsa) eski adıyla SSK'ya yeni adıyla SGK'ya itiraz edeceklerini kaydetti.

BELGE YOKSA İTİRAZ KABUL EDİLMEYECEK

Tezel sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu durumda hem o dönemde çalıştıkları kurum (halen açıksa) hem de SGK'ya itiraz etmekte fayda vardır. İtirazlarda belge yoksa itirazınız pek makbul olmaz. İlgili kanunun 5 inci maddesinde yazdığı gibi itiraz, “…her zaman düzenlenmesi mümkün olmayan nitelikteki belgelerle kanıtlanması veya bu durumun ilgili kurumların kayıtları ile anlaşılması kaydıyla..” yasal itiraz olarak kabul edilecek. Yani o dönemlere ait KEY ödemeleri kesintisi ile ilgili belgeler gerekiyor.”

HANGİ DURUMDA İTİRAZ EDİLMELİ?

keyodemeleri.com web sayfasından veya 27 Temmuz Tarihli mükerrer sayılı Resmi Gazete'den veya en yakın Ziraat Bankası'ndan adınızın listede olup olmadığını öğrenin, yoksa itiraz edin.

Adınız var ama çıkan KEY ödemeleri beklediğinizden çok az ise yine itiraz edin.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*