KEY ödemeleri alacaklar DİKKAT!

KEY ödemeleri alacaklar DİKKAT!.12757
  • Giriş : 21.02.2009 / 19:51:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:43:17

130 bin müracaat dilekçesinin 90 bininin incelenmesi tamamlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

2009 yılı Bütçe Kanunu'na eklenen maddeyle Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne yapılacak itirazlardan sonra yeni listenin hazırlanmasına ilişkin sürenin dolmasından 3 ay önce işlemler tamamlanarak Emlak Konut'a teslim edilecek.

Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, key ödemelerine yapılan itirazların incelemesi için verilen 6 aylık süre dolmadan listelerin hazırlanmasında son aşamaya geldi. Müdürlük bünyesinde faaliyet gösteren Dışkapı ve Ulucanlar Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezleri birimlerinde yaklaşık 130 bin müracaat dilekçesinin 90 bininin incelenmesi tamamlandı. İl Müdürü Ali Pekten, 90 bin dilekçenin incelenmesinin tamamlandığını, kalan 40 bin dilekçenin incelemesini de mart itibariyle tamamlayacaklarını ifade etti. Çalışanların büyük bir özveri ve fedakarlıkta bulunduğunu belirten Pekten, "Akşamları saat dokuza kadar çalışan, hafta sonlarında mesai yapan arkadaşlarımızla hedef belirledik. Mart ayı itibariyle biz listeleri tamamlayarak Emlak Konut'a vereceğiz" dedi.

Ödemelerin Temmuz 2009'dan itibaren yapılacağını kaydeden Pekten, "Bilindiği gibi yapılandırma, işverene beş puanlık indirim, e-borcu yoktur, KOSGEB Cansuyu Kredileri, prim tahsilatları gibi birçok işi omuzlayan il müdürlüğümüz personeli key ödemelerini bitirip biran önce asli görevlerine devam etmeleri için yoğun gayret göstermektedir. Ancak önemli bir hususun altını çizmek istiyorum. Bizim listeleri erken hazırlamamız ödemelerin erken yapılacağı anlamına gelmiyor. Biz İl müdürlüğümüzün asli işlerinin aksamaması için biran önce key ödemeleri listelerini tamamlıyoruz. Ödemelerle ilgili duyurular basın-yayın organları aracılığıyla ayrıca yapılacaktır." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*