KEY ödemeleri bugün başlıyor

KEY ödemeleri bugün başlıyor.12757
  • Giriş : 04.09.2008 / 08:10:00
  • Güncelleme : 04.09.2008 / 08:11:16

KEY'de sadece sosyal güvenlik numaraları ile yer alan SSK'lıların sorunu çözüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KEY listesinde sadece sosyal güvenlik numaraları olduğu için paralarını alamayan SSK'lılara müjde... 710 bin 289 SSK'lıya ödeme kod numarası ile bugün başlıyor. Emekli Sandığı'nda ise çözüm haftaya.

ÖNCE SGK'YA GİDİLECEK

SSK'lılar, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) ilgili il ve ilçe müdürlüklerinden alacakları kod numaraları ve TC kimlik numaraları ile Ziraat Bankası'na gidip bugünden itibaren paralarını alabilecek. Bu durumdaki kişilere toplam 67 milyon YTL ödenecek. Listelerde sadece sosyal güvenlik numarası ile yer alan Emekli Sandığı'na tabi hak sahiplerinin sorunlarının ise gelecek hafta çözülmesi öngörülüyor.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, SGK ile ortak çalışma sonucunda, SSK'lıların kimliklerinin tanımlamasının yapıldığını, SGK'nın bu kişilere ilişkin listeleri Emlak Konut'a ilettiğini söyledi. Yetgin, kendilerinin de listeyi, ödeme yapmak üzere Ziraat Bankası'na gönderdiğini açıkladı.

Ayrıca, KEY listelerinde sadece Emekli Sandığı numarası ile yer alan hak sahiplerine ilişkin çalışmaların da tamamlanmak üzere olduğunu belirten Yetgin, muhtemelen gelecek hafta bununla ilgili açıklama yapılacağını kaydetti. Listelerde sadece sosyal güvenlik numarası ile yer alan hak sahipleri, kod numaralarını almak için bizzat başvuracak. Hayatta olmayan hak sahiplerinin varisleri ise yasal belgeler ile başvurabilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*