KEY ödemeleri yarın TBMM Genel Kurulu'nda

KEY ödemeleri yarın TBMM Genel Kurulu'nda.30064
  • Giriş : 14.07.2008 / 18:56:00
  • Güncelleme : 15.07.2008 / 14:13:10

KEY ödemelerini düzenleyen kanun tasarısı yarın TBMM Genel Kurulunda görüşülecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

KEY ÖDEMELERİ SAYFASINA ÜYE OLMAK VE BİLGİ ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

 

KEY ödemelerini de içeren kamu finansmanı ve borç yönetimini yeniden düzenleyen kanun tasarısı yarın TBMM Genel Kurulunda görüşülecek.

Tasarıya göre, TMSF'nin Hazine'ye olan 90 milyar YTL tutarındaki borcu terkin edilecek. Ancak TMSF, yaptığı tahsilatları Hazine'ye aktarmaya devam edecek.

Devlet üniversiteleri, 1 Ocak 2006 tarihinden önce imzaladığı dış kredi anlaşmaları çerçevesinde sağlanan ve ödemesi devam eden Hazine garantili dış borçları kullanabilecek. Genel yönetim kapsamındaki mahalli idarelerin yurt içi piyasalarda yapacakları tahvil ihraçları, Hazine Müsteşarlığının iznine bağlı olacak. Özel bütçeli kuruluşlar, sosyal güvenlik kurumları, KİT'ler; her türlü mali kaynaklarını, Türkiye'de yerleşik bankalar nezdinde açtıracakları hesaplarda toplayacak.

KEY ÖDEMELERİ

KEY hak sahiplerine yapılacak ödemelere ilişkin, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının (EGYO) yükümlülüğü için müsteşarlık tarafından EGYO'ya ikrazen Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ihraç edebilecek. EGYO'nun yükümlülüğünü aşan kısmı için ise Müsteşarlık tarafından EGYO'ye özel tertip DİBS senedi ihracı yapabilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*