KEY ödemelerinde son durum

KEY ödemelerinde son durum.10935
  • Giriş : 05.09.2008 / 16:12:00

KEY listelerinde adı olmayanlara referans numarası verilmeyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

T.C kimlik numaraları olmayanlara referans numarası verileceğini belirterek, listede adı olmayanlara referans numarası verilmeyecek

KEY listesinde adı olmayanlara referans numarası verilmeyecek

Sosyal Güvenlik Kurumu, sadece Resmi Gazete"deki Konut Edindirme Yardımı Hak sahipleri listesinde isimleri ve sigorta sicil numaraları yer aldığı halde T.C kimlik numaraları olmayanlara referans numarası verileceğini belirterek, listede adı olmayanlara referans numarası verilmeyeceğini kaydetti.

SGK, KEY ödemelerine ilişkin yaptığı açıklamada, ödemenin listede isimleri ve sigorta sicil numaraları yer aldığı halde T.C. kimlik numaraları yer almayan hak sahipleri ile ilgili olduğu ifade edildi. Resmi Gazete"de yayımlanan listelerde isimleri yer almadığı halde hak sahibi olduklarını veya yardım tutarını eksik aldıklarını ileri sürenlere ilişkin itirazların sonuçlandırılması çalışmalarının devam ettiği kaydedilen açıklamada, listede ismi olmayanlara referans numarası verilmeyeceği kaydedildi. Açıklamaya şöyle devam edildi:

“Buna göre, Resmi Gazete"de yayımlanan listede isimleri ve sigorta sicil numaraları yer aldığı halde, T.C. kimlik numaraları yer almayan hak sahiplerinin, Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüklerine müracaat ederek T.C. kimlik numaralarının tespiti halinde, bu kişilerin yardım tutarlarını nema veya hisse senedi şeklinde alabilmeleri amacıyla referans numarasının kayıtlı olduğu yazı kendilerine verilecek ve bu kişiler, söz konusu belge ile birlikte Ziraat Bankası Şube Müdürlüklerine müracaat ederek yardım tutarlarını nema veya hisse senedi şeklinde alabilecek.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*
Toplam 1 yorum eklenmiştir.
  • hakki dagan
    17 2011 09:45

    1990 ile 1999 yılları arası bodrum gümrüğünde görevli memurdum ve halen istanbulda çalışmaktayım.key ödememi alamıyorum.sistemde ne ismim var nede kimlik numaramla girişimde olumlu bir sonuç bulamıyorum.o yıllarda çalıştığım kurumumla yazıştım ve isim listelerinin bildirildiği söylendi.toki ye yazdım gelen cevapta da bir olumlu yanıt bulamadım.ben 21 yıllık devlet memururyum neden key ödememi alamıyorum.nereye yazmam gerekir bilmiyorum.