KEY ödemelerinin akıbetini bilen var mı?

KEY ödemelerinin akıbetini bilen var mı?.10245
  • Giriş : 21.08.2008 / 00:25:00
  • Güncelleme : 21.08.2008 / 00:25:16

Kaç kişi KEY ödemesini alamadı. Alamayan hakzedelerin durumu ne olacak?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP grup başkanvekili Kemal Anadol Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması isteğiyle KEY ödemelerini sordu.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinin eksik yapıldığı ya da hiç yapılmadığı gerekçesiyle kaç hak sahibinin Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) başvurduğunu sordu.

Anadol, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, kaç hak sahibine ne tutarda ödeme yapıldığının açıklanmasını istedi.

KEY ödemeleri eksik yapıldığı ya da hiç yapılmadığı gerekçesiyle kaç hak sahibinin SGK'ya başvurduğunu öğrenmek isteyen Anadol, şunları kaydetti:

"T.C kimlik numarası listelerde bulunmayan, ancak kimlikleri, sosyal güvenlik numaraları ve ödenecek KEY tutarları belli olan hak sahiplerine ödeme yapılmayacaksa, bu hak sahipleri neden Resmi Gazetede ilan edilmiştir? Resmi Gazetede ilan edilen listelerin doğruluğu resmi makamlarca kabul edildiğine göre bu kişilere Ziraat Bankasının ödeme yapmamasının gerekçeleri nedir? Sosyal güvenlik numarası olup, Resmi Gazetede ilan edilmiş olan kaç hak sahibine ne tutarda KEY ödemesi Ziraat Bankası tarafından ödenmemiştir? Ziraat Bankası hak sahiplerine ödenmeyen bu parayı, kamu kağıtlarında ya da faiz işletilerek değerlendirmekte mi? Sosyal güvenlik numaraları olan yurttaşlarımıza bir an önce ödeme yapılması için herhangi bir çalışma yapılmakta mı?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*