KEY parasına itiraz uğruna...

KEY parasına itiraz uğruna....13424
  • Giriş : 07.08.2008 / 23:47:00
  • Güncelleme : 08.08.2008 / 00:40:10

Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü binası önünde uzun kuyruklar oluşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KEY SORGULAMA SAYFASINA ULAŞMAK VE HESABINIZA BAKMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

İzmir'de, Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerini yetersiz bularak itiraz etmek isteyenler, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü binası önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

KEY'i almak için daha önce banka önlerinde saatlerce bekleyenler şimdi de ödenen rakama itiraz edebilmek için sabahın erken saatlerinde İl Müdürlüğü'nün kapısında beklemeye başlıyor.

Müdürlük saat 09.00'da kapılarını açarken, ön sıralarda yer almak isteyenler saat 06.30'dan itibaren kuyruğa giriyor. Görevliler, kuyrukta bekleyen arasında içeri girme konusunda itiş kakış yaşanmaması için numara dağıtıyor. Görevlilerin, kapıda sırası gelen numaraları okumasıyla, hak sahipleri üçerli gruplar halinde içeri alınıyor. Görevli memurlar hak sahiplerine çalıştıkları kurumdan gerekli belgeleri tamamlamalarını isteyerek, tekrar gelmeleri gerektiğini belirtiyor.

Saatlerce kuyrukta bekledikten sonra, içeri giren ve görevli memurların “İşyerinden gerekli belgeleri tamamlayarak, tekrar gel” demeleri üzerine hayal kırıklığı yaşıyor.
SGK İl Müdürlüğü binası önüne gelen vatandaşların çoğu, buraya gelince itirazın dilekçeyle yapılacağını öğreniyor. Nasıl dilekçe yazılacağını bilmeyenler ise müdürlük binası önündeki arzuhalcilere başvuruyor. Arzuhalciler, 3 YTL'ye itiraz dilekçesi yazıyor. Bazı vatandaşlar da dilekçe yazan bu kişilerin kayıtdışı çalıştığını söyleyerek karşı çıkıyor. İtiraz için son gün ise 27 Ekim.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*