Keyfine bak.. Doğur.. Sonra da kaç!

Keyfine bak.. Doğur.. Sonra da kaç!.7647
  • Giriş : 02.10.2008 / 12:08:00
  • Güncelleme : 02.11.2008 / 12:08:33

11 yaşındaki kız biri 5 aylık üç kardeşine bakıyor. Kız dayanamayıp polise sığınınca dram ortaya çıktı,

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

11 yaşında dünyanın yükü omuzlarına bindi. Anne ve baba evi terketti. 4 çocuk öylece bir başına kaldı.. Üstelik birisi 5 aylık.

Diyarbakır'da anne ve babası çalıştığı için okuldan alınan ve biri 5 aylık 3 kardeşine bakmak zorunda bırakılan 11 yaşında kız çocuğu polise sığınırken, küçük kızın anlattıkları sayesinde 4 çocuğun yaşadığı dram ortaya çıktı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Bağlar ilçesinde kucağında henüz ismi dahi konulmamış 5 aylık kardeşiyle Bağlar Polis Merkezine başvuruda bulunan 11 yaşındaki A.A, anne ve babası çalıştığı için 3 kardeşine bakmak zorunda bırakıldığını belirterek, kardeşlerine bakılması için yardım talebinde bulundu.

''ANNEM VE BABAM BEBEĞE BAKMAK İSTEMİYOR''

Merkezdeki polislere biri 5 aylık olan 3 kardeşine kendisinin baktığını bildiren A.A, ''doğumdan 40 gün sonra annem işe gitmeye başladı, babamda günlük çalışıyordu. İkisi çalışınca bebeğe ben baktım. Bebeğin altını değiştirip, mamasını hazırlayıp veriyorum. Kardeşlerimin her şeyi ile ben ilgileniyorum. Evde yemeği de ben yapıyorum'' dedi.

Artık 5 aylık bebeğe bakamadığını vurgulayan A.A, şunları anlattı:

''Annem ve babam evde sürekli tartışıyor, bebeğe de bakmıyorlardı. Ben ilkokul 4. sınıfa gidiyordum. Annem ve babam bana, 'artık okula gitme, bu bebeğe bak' dedi. Ben de okulu bırakıp bebeğe bakmaya başladım. Annem birkaç gün annesinin evinde kaldı. Sadece süt parası getirip bırakıyordu. Geceleri dahi bebeğe ben bakıyordum. Bebek 5 aylık olduğu için ben bakımda yetersiz kalıyorum. Anneme durumu anlattım. O bebeğe bakmayı kabul etmedi. Ben de kardeşimi alıp karakola geldim. Onu yuvaya yerleştirmek istiyorum.''

ANNE VE BABA DA DOĞRULADI

5 aylık kardeşine bakılması halinde çok sevdiği okula yeniden gidebileceğini ve bunu çok istediğini kaydeden A.A, ''ben okula gitmek istiyorum. Derslerimde çok başarılıydım. Öğretmenlerim beni çok severdi'' dedi.

Karakola çağrılan ve günübirlik işlerde çalıştıklarını belirten anne Ş.A ile baba M.A da ifadelerinde, 11 yaşındaki A.A'nın anlatığını doğrulayarak, ''biz ayrılmayı düşünüyoruz. Bu nedenle çocukların yuvaya yerleştirilmesi en doğru karar olur'' dedi.

ÇOCUKLAR YUVAYA YERLEŞTİRİLDİ

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı anne Ş.A. ile baba M.A. hakkında, ''aile bireylerine kötü muamelede bulundukları'' gerekçesiyle işlem başlattı.

Savcılık, çocuklar A.A. (11), M.A. (10) ve F.A. (7) ile 5 aylık bebeğin çocuk yuvasına yerleştirilmesine karar verdi. Kardeşlerden A.A, M.A. ve F.A'nın da okula kaydettirileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*