Kezman 25 gol sözü verdi

  • Giriş : 11.07.2007 / 17:25:00

Fenerbahçe'nin Sırp futbolcusu Mateja Kezman, bu sezon Sarı - lacivertli taraftara kendini affettireceğini belirterek, en az 20-25 gol sözü verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Fenerbahçe'de sabah gerçekleştirilen antrenmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mateja Kezman, forvet olarak başarıya aç bir oyuncu almaları gerektiğini söyledi. Golcü futbolcu, takıma başarıya aç oyuncuların transfer edilmesi gerektiğini ifade ederek, "Ronaldo'ya saygı duyuyorum. Ancak bizim daha aç ve kazanma hırsı olan futbolculara ihtiyacımız var. Roberto Carlos'u bunun dışında tutuyorum. Çünkü o kazanmayı isteyen biridir. Benim görüşüm bu yönde. Ronaldo tarzından ziyade kazanma hırsı olan futbolcular alınmalı. Zigiç olayıyla ilgili konuşmak istemiyorum. Takımda 4-5 tane kaliteli forvet var. Colin Kazım güçlü ve çok genç bir oyuncu. Bize çok faydalı olacak. Bunun yanı sıra Devid'in bu sezon daha iyi bir performans sergileyeceğine inanıyorum. Ayrıca kaptanımız Semih var. Bu oyuncularla başarılı olabiliriz." diye konuştu.

"FENERBAHÇE TARAFTARINA KENDİMİ AFFETTİRECEĞİM"

Şimdiye kadar hiçbir zaman kendisinin bu kadar motive hissetmediğini söyleyen Kezman, "Bu sezon Fenerbahçe taraftarına kendimi affettireceğim. En az 20-25 gol sözü veriyorum. Hem benim hem de takımım açısından mükemmel bir sezon bizi bekliyor. Çok ciddi bir şekilde çalışmalara başladık. Yeni katılanlarda aramıza oturdular. Bu sene başarılı olmak istiyoruz ve çalışıyoruz umarım bunu başarırız. Her sistemde oynarım. Geçen sezon takıma geç katıldığım için fizik olarak zorlandım. Özel hayatımda ve ev ortamım tam olarak oturmamıştı. Sıkıntılar yaşamıştım. Ama bu sezon her şey çok farklı olacak. Yeni katılanlarla opsiyonlu bir kadro oluşturuldu. Başarıya mecburuz." şeklinde konuştu.

"GEÇER SENEDEN DAHA İYİ BİR TAKIMA SAHİBİZ"

Takımdan ayrılan Rüştü, Tuncay ve Ümit'e de değinen Mateja Kezman, "Giden arkadaşlarımız geçen sezon bize çok şey kattılar. Ama şu anda geçen seneden daha iyi bir takıma sahibiz. Şampiyonluk yolundaki rakiplerimizle ilgilenmiyorum. Kimi aldılar, kimi sattılar hiç önemli değil. Ben kendi takımımla ilgilenirim. Önemli olan bizim yaptıklarımızdır. Şampiyonlar Ligi'nde ki rakiplerimizin kim olduğunu henüz bilmiyoruz. Rakiplerimiz arasında önemli takımlar var. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak çok önemli. Ben kariyerim boyunca bu ligde bir çok maç oynadım. Tek dezavantajımız ön eleme maçını erken oynamamız. Ama turu geçecek güçteyiz." ifadelerini kullandı.

Kezman antrenmanlarla ilgili olarak da, "Çok ciddi bir şekilde çalışmalara başladık 10 gün içinde herkes bunu görecek yeni katılanlarda aramıza oturdular. Bu sene başarılı olmak istiyoruz. Çalışıyoruz, umarım bunu başarırız sakat olmadığım içinde çok mutluyum." diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious