Kezman Türkiye'ye şans tanımadı

Kezman Türkiye'ye şans tanımadı.11919
  • Giriş : 29.05.2008 / 09:30:00
  • Güncelleme : 29.05.2008 / 10:38:44

Sırp golcü Kezman, Rus basınına konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe’de geldiği günden bu yana performansı tarışılan Sırp golcü Mateja Kezman, Rusya’da Futbol oynamak istediğini açıkladı.

Rus Sport Express gazetesine konuşan Kezman, “Fatih Tekke’nin Fenerbahçe’ye, bunun karşılığında da benim Zenit’e transferim konusunda haberler çıkıyor. Ancak gelişmelerden haberim yok. Herşeyle menajerim ilgileniyor. Eğer kulüpler anlaşırsa benim için sorun olmaz. Rus Ligi’nde oynamak isterim. Rus futbolu Türkiye’den daha ileri seviyede ve ayrıca Ortodoks bir ülkede daha iyi yaşayacağıma inanıyorum” dedi. Dinlenmeye ihtiyacı olduğunu ve gelişmeleri beklediğini kaydeden Kezman, bir ya da iki ay içinde her şeyin belli olacağını da söyledi.

TÜRKİYE’YE ŞANS TANIMADI

Fenerbahçe’de oynamaktan mutlu olduğunu ve Sarı-Lacivertli kulüple iki yıllık daha sözleşmesi bulunduğunu ancak Rusya’da da hiçbir sorun yaşamayacağını kaydeden Kezman, “Türkiye’ye yabancı yıldızlar ancak yaşlandıkları zaman geliyor. Rus kulüpleri ise yetenekli ve genç futbolcuları kolaylıkla transfer edebiliyor. Rus Ligi’nin Türkiye’den daha üst seviyede bir lig olduğunu biliyorum. Özellikle Zenit’in UEFA Şampiyonu olması da bunun bir göstergesi. Türkiye’de Fenerbahçe dışında Avrupa’da başarılı olan bir takım yok” ifadesini kullanırken, EURO 2008’deki favorilerini ise Almanya, Hollanda, Fransa ve İtalya olarak sıraladı. Kezman, Türk Milli Takımı’na ise Avrupa Futbol Şampiyonası’nda şans tanımadı.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious