Kezman'a öfkesi dinmedi!

Kezman'a öfkesi dinmedi! .12702
  • Giriş : 07.08.2007 / 13:10:00
  • Güncelleme : 07.08.2007 / 13:23:25

Süper Kupa'da kırmızı kart gören Beşiktaş Kaptanı İbrahim Üzülmez, Fenerbahçeli Kezman'a yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Sedyeyle çıkıp, sahada üç tur attı. Gerçekten sakatlansaydı onu sırtımda taşırdım. Profesyonellik buysa yazıklar olsun" dedi

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan Süper Kupa maçının uzatma dakikalarında sakatlandığını işaret ederek yere oturan Kezman'a diziyle yaptığı hareket nedeniyle kırmızı kart gören İbrahim Üzülmez kendini savundu.
Sırp golcünün yürürken kendini yere bıraktığını belirten Üzülmez, "Sedye ile maçı terk etmesine rağmen kupa töreninden sonra sahada üç tur attı. Kezman'ın hareketleri ne profesyonellik, ne de fair - play ruhuyla asla bağdaşmaz" diye konuştu.
Siyah - beyazlı futbolcu, Kezman'ın son dakikalarda tamamen vakit geçirmeye çalıştığını ifade ederek, "Kendisini kaldırmaya çalıştım, ama beni itti. Ben de dizimle onu ittim. Önümde yürürken kendini yere atması gururuma dokundu. Profesyonellik buysa yazıklar olsun. Davranışı ne profesyonellikle ne de fair - play ruhuyla asla bağdaşmaz. Ben rakiple dalaşacak, kırmızı kart görecek oyuncu değilim. Kırmızı kart görenler daima haksız değildir. Acaba onlar yenik durumda olsaydı Kezman kendini yere bırakır mıydı?" dedi.

'Saygı duyması lazım'
İbrahim Üzülmez, sahada mücadele eden bütün futbolcuların fair - play adına birbirlerine karşı saygılı olması gerektiğini söyledi.
Kezman'ın sakatlandığına inanmadığını kaydeden Üzülmez, "Eğer gerçekten sakatlansaydı onu taç çizgisi kenarına kadar sırtımda taşırdım. Herkes biliyor bunu gerçekten yapardım. Öyleyse bundan sonra son dakikalarda önde olan takımların bütün oyuncuları vakit kazanmak için kendilerini yere atsınlar. Maçta bütün futbolcular saygılı olmalı. Zaten fair - play ruhu budur. Ama Kezman'da bu saygı maalesef yok. Şimdi kimse bana profesyonellikten söz etmesin. Böyle profesyonelliğe lanet olsun" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious