Kezman'dan acı itiraf!

Kezman'dan acı itiraf!.11919
  • Giriş : 07.10.2007 / 16:09:00

Vestel Manisaspor karşısında gördüğü kırmızı karttan sonra gözyaşlarına hakim olamayan Mateja Kezman, ülkesine gitmeden önce çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli takım arasından faydalanarak bugün öğle saatlerinde ülkesine giden Kezman, Manisa karşısında gördüğü kırmızı kartın ardından yaklaşık 20 yıl sonra ağladığını ifade ederek "20 yıl sonra ilk kez ağladım. Hayal kırıklığına uğradım. Türkiye’de çok zor zamanlar geçiriyorum. İnsanlar beni ve karakterimi anlamıyorlar. Beni aşağı çekmeye çalışıyorlar. Dün gerçekten çok üzüldüm. Kesinlikle kırmızı kartı haketmedim. Türkiye'de 3 kırmızı kart gördüm. Bu 3 kartı da haketmediğimi düşünüyorum. Bu yüzden de Manisaspor maçında gördüğüm kırmızı kart üzerimde büyük bir baskı oluşturdu ve ağladım. Bazı insanlar beni burada görmek istemiyor. Bunu anlamıyorum" şeklinde konuştu.

"ASLA PES ETMEYECEĞİM"

Sırp golcü Fenerbahçe'den ayrılmayacağını ve yakın zamanda güneşin kendisi için parlayacağını söyledi.

Mateja Kezman "Benim karakterimde son saniyeye kadar mücadele etmek var. Burada beni seviyorlar. Devam edeceğim. Gerçekten uğraşıyorum. Bana kulüpte saygı gösteriliyor. Formum iyi durumda değil. Negatif durumları yok etmeye çalışıyorum. Bugünden itibaren benim için Türkiye’de yeni bir hikayenin başlayacağını düşünüyorum. Çok fazla olumsuzluk yaşadım ama güneşin yakında benim için parlayacağına inanıyorum. PSV maçına kadar 2 haftalık bir süremiz var. İyi şekilde çalışıp hazır olacağım. Daha güzel günler yakında gelecek. Asla pes etmeyeceğim. Çünkü benim karakterimde vazgeçmek yok. Ayrılmak gibi bir düşüncem yok. Bunlar saçmalık. 1.5 yıldır buradayım. Buraya alışıyorum, Türkiye’ye alışıyorum. Buradaki insanlara ve Türk futboluna alışıyorum. Benim için büyük tecrübe. Burada çok şey öğrendim. Başkan tam anlamıyla arkamda. Kulüpten ayrılmak gibi bir düşüncem yok. Buradan ayrılamam çünkü bu doğru ve dürüst bir davranış olmaz. Şuanda ayrılmak kolay olanı seçmek anlamına geliyor. Zor olduğu zaman kalıp savaşmanız gerekiyor. Ben de bunu yapacağım" dedi.

"ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA İNANIYORUM"

Kezman, lig yarışında Fenerbahçe’nin geride kalmasıyla ilgili olarak şöyle konuştu;
"Sadece 8 maç oynadık. Takım arkadaşlarım bana iki sene önce Galatasaray’ın 9 -10 puan önde olduğu şampiyonluk yarışını bizim kazandığımızı söylediler. Bu tip durumlar lig maratononda her zaman olan durumlar. Bunu konuşmak için erken ama çok fazla kredi kaybettik ama takımımıza güveniyorum. Maçları kazanmamız lazım. Şampiyonlar Ligi’nde iyi gidiyoruz. Belki önceliği Şampiyonlar Ligine vermiş olabiliriz. Şampiyonlar Lig maçları için enerjimizi korumaya çalışıyoruz. Ama Türkiye Şampiyonluğu içinde çok fazla mücadele ediyoruz. Daha henüz hiçbir şey bitmedi. Eminim ki sezon sonunda şampiyon olacağız"

"ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE TARİH YAZACAĞIMIZA İNANIYORUM"

Mateja Kezman, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki performansının Avrupa’da birçok kişiyi şaşırttığını ifade ederek, "Şampiyonlar Ligi bizim için büyük bir fırsat oldu. Büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Çok iyi başladık. PSV ile çok çetin ve zorlu bir maç oyanayacağız. Eğer puan veya puanlar alabilirsek önemli bir iş yaparız çünkü daha sonra evimizde 2 maç arka arkaya oynayacağız. Hala Avrupa’da yeniyiz. Beni Hollanda’dan, Sırbistan’dan ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinden arıyorlar. Fenerbahçe’nin bu başarısı karşısında çok şaşırdıklarını söylüyorlar. Çünkü Fenerbahçe ilk kez böyle bir başarı gösteriyor Avrupa’da. Şampiyonlar Liginde önemli bir başarı elde edip tarih yazacağımıza ve bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

"FENERBAHÇE'DE EN ZOR GÜNLERİMİ GEÇİRİYORUM"

Sırp futbolcu, Fenerbahçe’de Futbol hayatının en zor günlerini geçirdiğini belirterek, şöyle konuştu;
"Geçen sezon da problemler yaşadım ama bunları çözüme kavuşturdum. Baskı çok fazla. Bu baskının sebebi belki benim kontratım veya aldığım ücret, belki benim ismimden belki bilgidiğim kadarıyla Türk Futbol tarihinde transfer ücretimin bir rekor olması. Bunların hepsi bir etken olabilir. Ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Son 2-3 aydır gerçekten çok zor bir dönem geçiriyorum. Ama çevremdeki insanlardan büyük destek alıyorum. Tekrar kazanacağıma ve goller atacağıma inanıyorum. Belki de Futbol hayatımın en zor periyodunu geçiriyorum. Ama benim için yeni bir tecrübe. Çevremde çok iyi insanlar var. Bana destek veriyorlar. Eminim ki çok yakında eski Mateja Kezman olacağım ve gollerimi atmaya başlayacağım."

Mateja Kezman Salı günü İstanbul’a dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious