Kezman'dan iddialı sözler

  • Giriş : 29.03.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin Sırp golcüsü Mateja Kezman, "Kulübün tarihinin bir parçası olmak istiyorum." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe'nin gölcü futbolcusu Mateja Kezman, FourFourTwo Dergisi'ne, kendisi, Türk futbolu ve Fenerbahçe ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türk futbolunun daha çok İngiliz futboluna benzediğini belirten Sırp futbolcu, "Güzel Futbol, paslaşmalar, goller. Komik olan Türkiye liginde oynamadan önce tamamen başka türlü düşünüyordum, çok gol atılabileceğini sanıyordum, şimdi burada 5-6 ay geçirdikten sonra bir sezonda 15-20 golden fazla atılamayacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Kendisiyle ilgili yapılan eleştirilere çok üzüldüğünü ifade eden golcü futbolcu, "Ama futbolda ayakta kalmak için eleştirilere alışmak zorundasınız. Bazen üzülüyorum, ailem de üzülüyor, etkileniyor. Kendini kötü hissediyorsun, çünkü bütün bunları hak etmediğini düşünüyorsun, ama gerçekçi olmak ve kafaya takmamak daha iyi. Çünkü biliyorsun ki 2-3 gol attığın ilk maçta yine kahraman olacaksın. Futbolda hayat böyle." şeklinde konuştu

Fenerbahçe Kulübü'nün tarihinin bir parçası olmak istediğini kaydeden Kezman, "Fenerbahçe'yle uzun süreli bir kontratım var. Burada şampiyon olmak ve Avrupa'da bir şeyler başarmak istiyoruz. Geleceğin ne getireceği asla bilemezsiniz ama burada kalmak istiyorum. Birkaç takviyeyle Avrupa'da başarılar kazanacak bir takım olabiliriz. Burada bir şeyler başarmak, kulübün tarihinin bir parçası olmak istiyorum." açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious