Kezman'ın durumu yarın belli olacak

Kezman'ın durumu yarın belli olacak.12673
  • Giriş : 17.08.2008 / 15:33:00

Fransa'nın Paris Saint Germain kulübünün transfer etmek istediği Fenerbahçe'nin Sırp futbolcusu Mateja Kezman'ın durumu yarın yapılacak görüşmenin ardından netlik kazanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün akşam İstanbul'a gelen Kezman'ın menajeri, yarın Başkan Aziz Yıldırım ile bir araya gelerek, Kezman'ın transferi konusunda masaya oturacak. Kezman konusunda iki kulübün anlaşma sağladığı, ancak Sırp futbolcu ile Fenerbahçe kulübü arasında ufak pürüzlerin kaldığı öğrenildi. Ufak pürüzlerin, Fenerbahçe'nin Kezman'a ödediği bir miktar ücreti geri istemesi nedeniyle çıktığı ifade edildi. Bu arada Kezman'ın da bu paranın bir kısmını vermeye razı olduğu öğrenildi. Anlaşma sağlandığı takdirde Mateja Kezman, ilk yılı kiralık olmak üzere satın alma opsiyonu ile birlikte Paris Saint Germain'e verilecek.

Paris Saint German'in ise Kezman'ı neden satın almadığı, kiralık olarak istediği ise ortaya çıktı. Fransa Futbol Federasyonu'nun, her kulübün bütçesine ve gelirine göre transfer izni verdiği öğrenildi. Fransız kulüp, eğer ilk sene Kezman'ı satın almaya kalkarsa, bütçesini zora sokacak. Bu nedenle Paris Saint Germain, Sırp futbolcuyu ilk yıl için kiralamayı düşünüyor.

Bu arada transferin gerçekleşmesi halinde Kezman'ın PSG'den yıllık 2 milyon Euro alacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*