Kezzaplı sapık yakalandı

Kezzaplı sapık yakalandı.13667
  • Giriş : 16.02.2008 / 18:05:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:15:26

MOBESE'ye yakalanan 'şırıngalı saldırgan' ifade verdi: Mini etek yüzünden yapmadım.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

 Mersin' in Tarsus ilçesinde 7 kişiye şırıngayla kimyasal madde sıkan şırıngalı saldırgan bugün son gerçekleştirdiği eylemin ardından yakalandı. Atatürk Bulvarında sabah 09.30 sıralarında kot pantalonlu iki kız daha saldırıya uğradı. Kadın sivil polislerin 'tuzak' olarak devriye gezdiği bölgede meydana gelen olayın ardından, MOBESE kamerası incelemelerinde saldırganın bir apartmana girdiği saptandı. Saldırgan, burada üzerindeki bir şırınga ile kıskıvrak yakalandı. 1980 doğumlu D.K. isimli zanlı, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Öte yandan Tarsus Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, ilçede yaşanan şırıngayla yakıcı madde atılması olayının mini etekten kaynaklanmadığının ortaya çıktığını söyledi.

Erguvan, "Zanlının ve ailesinin mutaassıp bir hayat tarzı yok. Zanlı da, ilk ifadesinde yaptıklarının mini etekle ilgisinin olmadığını açıklamıştır. Şırıngalı saldırıların mini etekle bir ilgisi yoktur" dedi.

Mersin'in Tarsus ilçesinde şırıngayla yakıcı madde atarak vatandaşlara zarar veren zanlı yakalandı. Evli ve eşi hamile olan zanlı D.K. (28)'nın tekstil işçisi iki genç kıza daha yakıcı madde attıktan sonra mobese kameralarından elde edilen görüntülerle ele geçirildiği belirtildi.

Tarsus Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, olayın kamuoyunda yer aldığı gibi mini etekten kaynaklanmadığının ortaya çıktığını belirterek, "Zanlının ve ailesinin mutaassıp bir hayat tarzı yok. Zanlı da, ilk ifadesinde yaptıklarının mini etekle ilgisinin olmadığını açıklamıştır. Şırıngalı saldırıların mini etekle bir ilgisi yoktur" dedi.

Zanlının bugüne kadar 6 kişiye şırıngalı saldırıda bulunduğunu belirten Erguvan, "Zaten bu olayı yaşayan iki kızımız okul üniformalı. Diğer bayanlar da pantolonlu. Alınan ilk intiba kişinin psikolojik problemli olduğu yönünde. Ailenin ve kendisinin de mutaassıp bir hayat tarzı yok. Herhangi olumsuz bir kaydı yok. Bir örgüt bağlantısı yok. Sadece bir fabrikada işçi olarak çalışıyor. Bu olayı psikolojik nedenlerle yaptığını söylüyor. Mobese kameralarına yakalanan zanlının eşgali belliydi. Zanlı, ekiplerin özverili çalışmasıyla Langen bulvarı 4111 sokak girişinde suçta kullanmış olduğu şırıngayla yakalandı" diye konuştu.

OĞLUM NAMAZINDA NİYAZINDA BİRİSİ DEĞİL

Mersin'in Tarsus ilçesinde şırınga ile bayanlara sülfürik asit attığı için yakalanan zanlı D.K.'nın babası Ahmet K., oğlunun namazında niyazında olan biri olmadığını söyledi.

Yeşilyurt Mahallesi'nde oturan emekli Ahmet K., oğlunun böyle bir yaptığına inanmadığını kaydetti.

Ahmet K., "Eğer suçu varsa, bu memlekete hukuk var cezasını çeker." dedi. Kendisinin 2 evlilik yaptığını anlatan Ahmet K., D.K.'nin ilk evliliğinden olduğunu belirterek, "2 yıl önce evlenerek yanımdan ayrıldı. Mithatpaşa Mahallesi'nde oturan ilk eşimin oturduğu evin altında ikamet ediyordu." dedi.

Ahmet K., oğlunun namaz kılıp kılmadığı sorusuna ise "Oğlum namazında niyazında birisi değil" cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious