Kia'nın yeni modeli Cee'd Türkiye'de

Kia'nın yeni modeli Cee'd Türkiye'de.14521
  • Giriş : 09.05.2008 / 10:50:00

Kia'nın Avrupa için özel olarak tasarlanmış yeni modeli Kia Cee'd, Türkiye'de 31 bin 790 YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kia Cee'd'in tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Anadolu Grubu Otomotiv Grubu Başkanı Kamil Eser, Çelik Motor'un 2001 yılından bu yana Kia ile çalıştığını, Kia'nın otomotiv sektöründe önemli başarılara imza attığını söyledi.

Kia'nın Türkiye'de SUV sınıfındaki temsilcisi Sorento'nun başarısına dikkati çeken Eser, "Cee'd Çelik Motor ve Kia için yeni bir sayfa olacak. Cee'd'in Avrupa'da yakaladığı başarı neden Türkiye'de olmasın?" şeklinde konuştu.

Çelik Motor Genel Müdürü Alp Evcimen de, dünyada 6'ncı büyük üretici konumundaki Kia'nın, 8 ülkede 14 tesisi bulunduğunu, Ceed'in de Kia'nın Avrupa için ürettiği ilk model ve güvenlik testlerinden 5 yıldız alan ilk Kore otomobili olduğunu söyledi.

Cee'd'in sert ve akıcı görünümüyle gelecekteki modeller için sinyal verdiğini ifade eden Evcimen, sadece Avrupalı tüketicilerin zevki düşünülerek tasarlanan modelin, yakıt tüketim konusunda da başarılı olduğunu altını çizdi.

Cee'd'in Türkiye'de 5 yıllık garanti ile rakiplerine göre son derece agresif bir fiyatla, 31 bin 790 YTL'den başlayan fiyatla satışa sunulacağını belirten Evcimen, "Avrodaki yükselmeye rağmen rekabetçi bir fiyat sunuyoruz. Bunun ses getirmesini istiyoruz" dedi.

Evcimen, satış adetleri konusunda ise Cee'd için belli bir bekleme süresi olabileceğini aktardı.

Kia Cee'd

Verilen bilgiye göre, Kia tarihinde bir dönüm noktası ve marka için yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul edilen Cee'd, Avrupalı müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Avrupa'da tasarlanarak Slovakya'nın Zilina kentinde bulunan fabrikada üretildi.

Avrupa'da markanın C sınıfındaki en güçlü modeli olma iddiasıyla yola çıkan Cee'd, Türkiye'de 1,6 lt. CRDi 90 ps ve 1,6 lt. CRDi 110 ps olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile satışa sunuldu.

3 ve 5 kapı olarak 2 farklı gövde tipine sahip olan Cee'd, Cool ve Motion adıyla 2 farklı donanım paketi ile Türk tüketicilerle buluşacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious