Kıbrıs Rum lideri köprüleri attı

Kıbrıs Rum lideri köprüleri attı.10108
  • Giriş : 07.12.2008 / 20:22:00

Kıbrıs Rum kesmi lideri Hristofyas, adadaki görüşmeleri bir kenara bırakarak 'Taksimle uzlaşmayız, adada iki devlet bulunduğu mantığını da kabul etmeyiz." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas bugün; Makarios'a yönelik darbe sırasında ölen Tasos Markos anısına Paralimni'de dikilen heykeli açtı. Hristofyas "Taksimle uzlaşmayız, adada iki devlet bulunduğu mantığını da kabul etmeyiz" dedi.

Kıbrıs Rum radyosunun haberine göre, "Kimsenin bu tür uzlaşılara ahlaki hakkı yoktur" diyen Hristofyas sözlerini; "Daha çok da, gelecek nesillere karşı böyle bir hakkımız yoktur. Binlerce işgal askerinin sürekli varlığı ve binlerce yerleşik olgusuyla; vatanımızın varlığını ve çocuklarımızın geleceğini ipotek altına alamayız" diye sürdürdü.

Rum Yönetimi Başkanı, 3 Eylül'de başlayan doğrudan müzakereler ile adayı yeniden birleştirme siyasi iradesini ve niyetini ortaya koyduklarını söyledi ve "Kabul edilemez çözümlerle uyuşmayı reddettik, doğrudan müzkarelerle Kıbrıs Cumhuriyeti'ni sıkıştırıldığı köşeden çıkardık" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*