Kıbrıs'ta dünyanın ezberi bozuldu

Kıbrıs'ta dünyanın ezberi bozuldu.8351
  • Giriş : 02.07.2009 / 14:24:00

Talat, dünyanın Kıbrıslı Türklere yönelik ''dinlemez, duymaz, anlamaz'' yaklaşımına karşın, Kıbrıslı Türklerin barışı, Kıbrıs sorununun çözümünü istediğini ispat ettiğini ve dünyanın ezberini bozduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Talat, Başbakan Derviş Eroğlu ve bazı bakanlarla birlikte 41. Uluslararası İskele Festivalinin açılış törenine katıldı.

Talat, burada yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türkünün yıllardır, yaşadığı sıkıntılardan kurtulmak ve bütün Kıbrıs'ın barış içinde yaşayabilmesi için barış arayışı çabalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Talat, son yıllarda Kıbrıslı Türklerin çok önemli başarılara imza atarak, dünyanın Kıbrıslı Türklere yönelik ''dinlemez, duymaz, anlamaz'' yaklaşımına karşın, barışı, Kıbrıs sorununun çözümünü istediğini ispat ettiğini ve dünyanın ezberini bozduğunu belirtti.

Bozulan ezberle birlikte dünyayı Kıbrıs'a, Kıbrıslı Türklere ilişkin yeni bir anlayışa götürme zamanı olduğunu ifade eden Talat, şunları kaydetti:

''Bunu hep birlikte, sizler, tüm insanlarımızın katılacağı festivaller düzenleyerek ve bu festivallerde barışa vurgu yaparak, güvercinler uçurarak, dünyayla kucaklaşarak, kültürel faaliyetleri dünya kültürüyle bütünleşen bir anlayışla öne çıkararak çalışacaksınız. Başkaları başka alanlarda çalışacaklar. Hep birlikte aynı hedefe doğru, Kıbrıslı Türklerin, Kıbrıs Türk halkının çıkarlarının güvence altında olacağı bir barışa doğru bir orkestra gibi farklı sesler, farklı heyecanlar, farklı sözler kullanarak, ama aynı hedefe yönelik olarak çalışacağız ve bunu mutlaka başaracağız.''

12 Temmuz'a kadar sürecek festivalin açılışında, Karadağ, Portekiz, Porto Riko ve Gürcistan halk oyunları ekipleri de gösteriler sundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*