Kıbrıs'ta Türk ve Rum siyasiler maç yaptı

  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

Kıbrıs'ta iki toplumun yakınlaşmasını sağlamak amacıyla Kıbrıslı Türk ve Rum siyasiler bugün futbol maçı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ledra Palace Otel'de bir araya gelen bazı Türk ve Rum siyasi partilerin bir süre önce başlattığı iki toplumlu etkinlikler çerçevesinde, Kıbrıslı Türk ve Rum siyasiler bugün Futbol maçı yaptı.
Mavi ve Gri takımların mücadele ettiği maç 7-7 bitti.
Bazı Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum siyasi partilerin başkan, milletvekili ve temsilcileri, Lefkoşa'da Çetinkaya Spor Kulübü'nün antrenman sahasında karşılaştı.
Karma oluşan takımlar, mavi ve gri formlalar giydi.
20'şer dakikalık iki devre halinde oynanan maçta Güney Kıbrıs'tan Komünist AKEL partisi, Demokratik Parti (DİKO), Sosyalist EDEK partisi, Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) ve Birleşik Demokratlar Hareketi (EDİ); Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden ise Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Barış ve Demokrasi Hareketi (BDH), Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) ile Yeni Kıbrıs Partisi'nden (YKP) milletvekili ve temsilciler yer aldı.
BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan kaptanlığındaki Mavi Takım'da, Slovakya'nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Jan Varso ve Yardımcısı Thomas Gabriell, AKEL'den Andreas Muskallis, DİSİ'den Seferis Dragos, EDİ'den Bayan Paraxulla Kiriyaku, CTP'den Ahmet Barçın, Okan Dağlı, Ahmet Gülle, Ali Seylani, Ali Gulle, BDH'dan Mehmet Çakıcı, Mehmet Harmancı yer aldı.
AKEL'den Andreas Kiprianu kaptanlığındaki Gri Takım'da ise CTP'den Kadri Fellahoğlu, Teberrüken Uluçay, Mehmet Ceylanlı, BKP'den Abdullah Korkmaz, YKP'den Murat Kanatlı, Celal Önen, AKEL'den Sodiris Kayafas, Stefanos Stefanu, DİKO'dan Orogiros Kiri, EDEK'ten Marios Karaca, DİSİ'den Georgio Georgiu, Manolis Hristofides, EDİ'den Mikis Shiannis, Spiros Hacigeorgiu, PEO Genel Sekreteri Pabmis Kirikis dönüşümlü olarak oynadılar.
Maç 7-7 sona erdi.
CTP Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, maç sonunda, ''futbolculara'' günün anısı olarak plaket verdi.

BAYRAKLI PROTESTO
Bu arada, Türk ve KKTC bayrakları taşıyan bir grup maçı protesto etti.
''KKTC'yi Koruma Derneği'' üyesi olan grup, Türk ve Rum siyasilerin Futbol maçı yapmasını protesto etti.
Plaket töreni sırasında protestocu grup ile maçı izleyenler arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Polisin müdahalesi ile olay fazla büyümeden yatıştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious