Kibritle oynayan afacan evi yaktı

Kibritle oynayan afacan evi yaktı.12199
  • Giriş : 19.10.2008 / 12:43:00

Adana'da 3 yaşındaki bir çocuğun evde kibritle oynarken çıkardığı yangında büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi, Sümer Mahallesi, 60100. Sokakta bulunan Gümüş Apartmanı'nın 3. katında sabah 09.00 sularında çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.

Yangına ailenin en küçük çocuğu olan 3 yaşındaki D. A.'ın sebep olduğu ortaya çıktı. D. A. annesi Neslihan A., babası Zafer ve kardeşi uyurken oturma odasına gelerek kibritle oynamaya başladı. Bir süre kibritle oynayan D. A daha sonra kibriti ateşleyince birden evin perdesi alev aldı. Perdenin yanmasıyla birlikte yangın biranda odanın her tarafını sardı. Sesler üzerine uyanan anne ve baba alevler arasında kalan D.A'yı alarak evden kaçtı.

Daha sonra baba Zafer Akar Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerini aradı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken asayiş polis ekipleri de apartmanda bulunan vatandaşları uyararak aşağıya inmesini sağladı.

İtfaiye ekipleri kısa sürede yangını söndürdü. Aile yangından kaçarak komşularına sığındı. Küçük D.A. uzun süre yaşadığı şoku üzerinden atamadı.

Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı yangında evin birçok odası kullanılamaz hale geldi. Yangın ayrıca 2. kata ve 4. katta da maddi zarara yol açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*