Kicker: "Yıldıray ve Halil yeniden milli olmak istiyor"

Kicker:
  • Giriş : 07.07.2008 / 14:24:00

Alman spor dergisi ''Kicker'', 2008 Avrupa Şampiyonası'nda kadroya alınmayan ve Almanya Birinci Ligi'nde (Bundesliga) futbol hayatlarını sürdüren Yıldıray Baştürk ve Halil Altıntop'un, milli takımda yediden oynamak istediklerini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Asıl şimdi!" başlığıyla verilen haberde, Halil ve Yıldıray'ın Avrupa Şampiyonası kadrosundan çıkartılmalarından sonra büyük bir şok yaşadıkları, ancak kabustan uyandıkları ve şimdi hedeflerinin 2010 Dünya Şampiyonası olduğu ifade edildi.

FC Schalke 04'te oynayan Halil'in sezon sonundaki oyunuyla göz doldurduğu, sürpriz bir şekilde Avrupa Şampiyonası kadrosundan çıkartıldığı görüşüne yer verilen haberde, FC Schalke 04'ün menajeri Andreas Müller'in, Halil'i arayarak kendisiyle görüştüğü ve "Halil, endişe ettiğimiz kadar üzülmedi. Halil ile Fatih Terim arasındaki ilişki uzun zamandan bu yana iyi olmadığı için bundan dolayı da bu karara hazırlıksız yakalanmadı" şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Yıldıray'ın ise Terim'in yönetiminde bir daha oynamayacağını söylemesinden sonra daha suskun kalmayı tercih ettiği belirtilerek, "Milli takımdaki geleceğim ile ilgili olarak artık bir şey söylemeyeceğim" şeklinde konuştuğu ifade edildi.

Yıldıray'ın 2010 Dünya Şampiyonası rüyasından kendiliğinden vazgeçmek istemediği, Yıldıray ve Halil'in, oynadıkları takımlarda yeni sezonda hızlı bir şekilde form tutmak ve ilk on birde yer almak için erkenden hazırlıklara başladıkları bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*