Kiler, Yimpaş'la anlaştı

Kiler, Yimpaş'la anlaştı.5200
  • Giriş : 06.08.2008 / 18:16:00

Kiler'in, Yimpaş'la yaptığı anlaşma kapsamında Yimpaş'ın mülken sahip olduğu 15 mağazasının demirbaşlarının, Kiler tarafından satın alındığı ve binalarının da 10 yıllığına kiralandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kiler'den yapılan yazılı açıklamada, böylece Kiler'in toplamda hizmet alanını yüzde 40 artırdığı belirtildi.

Büyüme stratejisinin bir parçası olarak satın alma ve yeni mağaza açmaya ağırlık veren Kiler'in, ilk aşamada 15 Yimpaş mağazasını bünyesine kattığı aktarılarak, devralınan toplam 100 bin metre kareye sahip mağaza ve merkezlerde Kiler markasıyla hizmet verileceği kaydedildi.

Açıklamada, yıl sonuna kadar 200 mağazaya ulaşma hedefi olan Kiler'in, Yimpaş mağazalarını kiralayarak Afyon, İskenderun, Kahramanmaraş, Gaziantep, Aksaray, Nevşehir, Tokat, Amasya, Sivas, Çekerek, Edirne, Turhal, Sorgun, Yerköy ve Alaca kentlerinde yeni müşterilerine Kiler markasıyla hizmet vermeye başlayacağı ifade edildi.

Kiler Holding Perakende Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler, konuyla ilgili değerlendirmesinde, şunları kaydetti:
“Yimpaş, perakende sektörünü iyi bilen, yıllarca müşterisine emek vermiş bir firma. Bir süredir Türkiye çapında 15 mağazasının kiralanması ile ilgili görüşüyorduk, bugün sonuçlandırdık. Kiler Holding Perakende Grubu olarak satın almak veya yeni mağaza açmak üzerine kurulu bir büyüme stratejimiz olduğunu artık herkes biliyor. Bu anlaşmaya da doğal büyüme stratejimizin bir parçası olarak bakmak gerek.”

Bundan sonra karşılarına çıkacak fırsatları da değerlendirebileceklerini belirten Kiler, “bizim açımızdan bu anlaşmanın iki önemli nedeni var. İlki, çok kıymetli olduğunu düşündüğümüz mevcut Yimpaş müşterilerine hizmet verecek olmak, diğeri ise daha önce bulunmadığımız illerde mağazalara sahip olarak Tüm Türkiye hedefimize yaklaşmak” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*